Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Zambrów: Z najlepszymi życzeniami i piernikami

W naszym kraju jest zwyczaj składania sobie życzeń przed świętami Bożego Narodzenia, Nowym Rokiem oraz Wielkanocą. Świadczy on o pamięci i życzliwości.

Zgodnie z tą tradycją uczestnicy Hufca Pracy z Komendantką Hufca składali wizytę w urzędach oraz instytucjach współpracujących z jednostką, celem przekazania własnoręcznie wykonanych przez młodzież kartek oraz pierników podczas warsztatów świątecznych pod nadzorem Ewy Fabiańskiej i Justyny Jabłońskiej.
Z koszem pełnym pierników odwiedziliśmy: Senatora RP – Marka Komorowskiego, Wójta Gminy Zambrów –Jarosława Kosa, Starostę Zambrowskiego –Stanisława Ożlańskiego, Kierownik MOPS-u –Janinę Komorowską, Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – Jadwigę Krajewską oraz seniorów ze Związku Sybiraków. Przedstawiciele z OHP uczestniczyli też w wigilii Stowarzyszenia „Szansa”.
Spotkania przebiegły w serdecznej i świątecznej atmosferze. Była to również okazja do wspólnych rozmów, promocji działań realizowanych przez Hufiec oraz planowania nowych zadań na przyszły rok z nowymi partnerami. Uczestnicy Hufca w podziękowaniu za życzenia zostali obdarowani drobnymi upominkami, co bardzo miło ich zaskoczyło i sprawiło radość.
 
Autor tekstu: Grażyna Dembek – Komendant Hufca Pracy w Zambrowie
Autor zdjęć: Grażyna Dembek – Komendant Hufca Pracy w Zambrowie, Natalia Goman – uczestniczka HP w Zambrowie

 

Zdjęcie nr 1: W związku Sybiraków

 

Zdjęcie nr 2: Z wizytą u Wójta gminy Zambrów

 

Zdjęcie nr 3: Młodzież ze Starostą Zambrowskim

 

Zdjęcie nr 4: Z wizytą w PCPR

 

Zdjęcie nr 5: Podczas Wigilii w Stowarzyszeniu Szansa


Widok zawartości stron Widok zawartości stron