Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Zambrów: Z okazji Dnia Babci i Dziadka

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Babci i Dzień Dziadka. To właśnie te osoby często spędzają czas z wnukami, gdy rodzice dzieci pracują.

 

Również dorosłe już wnuki łączy z seniorami bliska wię i chętnie ich odwiedzają. Laurka dla babci czy dziadka jest wyrazem uczuć dla seniorów. Własnoręcznie wykonany upominek dla seniorów w postaci laurki i życzeń, nawet jeśli nie będzie idealny, z pewnością dostarczy obdarowanym wzruszeń i będzie przez nich pieczołowicie przechowywany. Z okazji pamięci o tym święcie młodzież z Hufca Pracy w Zambrowie z zaangażowaniem wykonywała swoje „mini upominki” dla ukochanych babć i dziadków.

Młodzież w ramach inicjatywy Rady Młodzieży miała za zadanie przygotowanie laurek charakterystycznych dla tego święta. Uczestnicy nie tylko przygotowali  kolorowe rysunki, ale także napisali piękne życzenia dla swoich własnych, bądź przybranych  „babć i dziadków”. Była to okazja do nauki umiejętności niesienia bezinteresownego zainteresowania się drugim człowiekiem, docenienia go i okazania szacunku. Uczestnicy mieli możliwość zastanowienia się nad własnymi relacjami z babciami oraz dziadkami.

 

Autor tekstu i zdjeć: Ewa Fabiańska – opiekun Rady Młodzieży

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron