Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Zdobyli kompetencje cyfrowe

Posiadanie kompetencji cyfrowych jest ważne nie tylko dla efektywnego uczestnictwa w dzisiejszym społeczeństwie, ale także dla dalszego rozwoju osobistego i zawodowego.

 

Przekonała się o tym młodzież OHP z Elbląga (Warmińsko-Mazurska WK), która zmierzyła się z kolejnym wyzwaniem i zdobyła nowe umiejętności kończąc 30 godzinny podstawowy kurs komputerowy.
Jego celem było dostarczenie uczestnikom wiedzy i umiejętności w zakresie wykorzystania podstawowych funkcji komputera i jego systemu operacyjnego.

Młodzież doskonaliła umiejętność korzystania z edytora tekstu oraz arkuszy kalkulacyjnych, a także formatowania, używania podstawowych funkcji matematycznych, statystycznych i logicznych, tworzenia i formatowania wykresów, diagramów oraz korzystania z sieci informatycznych. Program kursu obejmował również tematykę z zakresu: budowy komputera i jego zastosowania, systemu operacyjnego Windows, edytora tekstu Microsoft Word, arkusza kalkulacyjnego MS Excel.

Największym zainteresowaniem wśród jego uczestników cieszyły się jednak zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w sieci, praw autorskich, graficznej obróbki zdjęć, mediów społecznościowych i ich wykorzystania w poszukiwaniu pracy.

Podstawowy kurs komputerowy realizowany był w ramach projektu „Aktywni górą!”.

 

Autor tekstu i zdjęć: Iwona Szczepanik – specjalista ds. rozwoju zawodowego CEiPM OHP w Elblągu

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron