Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Zimowy wypoczynek poświęcony na zdrowe gotowanie wychowanków OSiW Łobez

W dniu 07 stycznia 2021 r. kadra wychowawcza Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Łobzie zorganizowała dla uczestników oraz absolwentów aktywne ferie.

Spotkanie miało na celu kreowanie zdrowego jedzenia, wymiany wspomnień i doświadczeń oraz spędzenia razem czasu ferii zimowych.

W tym celu wspólnie z młodzieżą wychowawcy przygotowali różne rodzaje pizzy z małym poczęstunkiem słodkości.

Przy pracy dźwięcznie przygrywała nam muzyka utworów karnawałowych, a młodzież chętnie opowiadała o swoich wrażeniach, przeżytych historiach oraz nowych znajomościach zawieranych w czasie spędzania ferii zimowych na górkach czy lodowiskach.

Praca była intensywna, bezcennie zdobywaliśmy wiedzę z krajów gdzie serwowany jest przysmak. Aktywność uczestników przy warsztatach kształtuje ich kreatywność oraz rozwija umiejętności i to nie tylko kulinarne.

Uczestnicy pracowali z wielkim zaangażowaniem. Wykorzystane zostały akcesoria kuchenne oraz sprzęt gastronomiczny, końcowy efekt potraw był niesamowity.Wszystko odbywało się pod okiem Naszej Pani kucharki Mirosławy Pawęskiej, która służyła radą oraz pomocą przy realizacji wypieków.

Podczas pracy uczniowie zwracali uwagę na zachowanie zasad bhp, porządek na stanowisku pracy, higienę produkcji z zachowaniem i przestrzeganiem podstawowych zasad związanych
z Covid-19. Doskonalili umiejętności krojenia, doprawiania, mieszania i eksponowania potrawy.

Na koniec wszyscy zasiedli do stołu i z wielką przyjemnością i apetytem kosztowali sporządzone przez siebie potrawy. Wszystkim uczestnikom warsztatów bardzo smakowały przyrządzone dania i z zadowoleniem czekają na następne warsztaty.

 

Autor tekstu: Monika Kulik – wychowawca  OSiW w Łobzie

Autor zdjęć: Janusz Leśny  – st. wychowawca OSiW w Łobzie

 

Zdjęcie 1: Marta i  Jakub podczas przygotowania dodatków

 

Zdjęcie2: Sylwia z Darkiem podczas robienia ciasta do pizzy

 

Zdjęcie 3: Wychowankowie podczas pracy

 

Zdjęcie 4: Dekoracja pizzy przez Darka

 

Zdjęcie 5: Wspólny poczęstunek z wychowankami i wychowawcą


Widok zawartości stron Widok zawartości stron