Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Znamy zwycięzców konkursu

Czy wiecie, że 21 czerwca obchodzony jest w Polsce Dzień Przedsiębiorcy? To święto wszystkich właścicieli firm, których z roku na rok przybywa. Najliczniejszą grupą wśród działających na polskim rynku firm są mikroprzedsiębiorstwa. Możliwe, że również laureaci konkursu „Mój plan to mój biznes” staną się w niedalekiej przyszłości właścicielami swoich małych firm.

Głównym celem konkursu „Mój plan to mój biznes” zorganizowanego przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Olsztynie było propagowanie postawy przedsiębiorczej wśród młodzieży w wieku 15-25 lat. Zadaniem konkursowym było stworzenie krótkiego filmu w aplikacji TikTok, w którym uczestnik miał przedstawić swój pomysł na biznes lub siebie jako osobę przedsiębiorczą. Komisja konkursowa miała okazję zapoznać się i ocenić prace przedstawiające, m.in. założenie firmy transportowej, warsztatu samochodowego, kawiarni lub cukierni albo świadczącej usługi fryzjerskie. Jesteśmy przekonani, że wszystko leży w zakresie możliwości młodzieży – wystarczy trochę umiejętności (zdobytych np. podczas nauki zawodu), dużo wytrwałości i ogrom pasji, a tej młodym ludziom nie brakuje.

Decyzją Komisji konkursowej laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Wiktoria Pollakowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olsztynie

II miejsce – Klaudiusz Brynkiewicz z Hufca Pracy OHP w Olsztynie

III miejsce – Jakub Zabłocki z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Mrągowie

Wyróżnienie otrzymała Laura Troc z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi.

Nagrodami w konkursie były bony prezentowe do drogerii oraz upominki ufundowane przez naszego wieloletniego partnera – Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Spółdzielczości i Przedsiębiorczości Lokalnej WAMA-COOP – głośniki, powerbanki oraz pendriv’y.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło w Dniu Przedsiębiorcy. Dyplomy oraz nagrody dla laureatów pierwszego i drugiego miejsca wręczył osobiście Marek Obrębski – dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Olsztynie. Podczas wręczania nagród obecni byli także Remigiusz Dobkowski i Mateusz Dobkowski ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Spółdzielczości i Przedsiębiorczości Lokalnej WAMA-COOP oraz kadra Hufca Pracy w Olsztynie.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy kreatywnych i przedsiębiorczych pomysłów oraz życzymy, by powiodły się ich plany na otworzenie własnej działalności. Wszystkich zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profili na Facebooku, gdzie pojawią się propozycje kolejnych konkursów i wydarzeń kierowanych do młodzieży organizowanych przez OHP na Warmii i Mazurach.

 

Autor tekstu: Joanna Jagosz - spec.ds. programów CEiPM w Olsztynie

Autor zdjęć: Elżbieta Puszkar - st. spec. ds. refundacji CEiPM w Olsztynie

 

Zdjęcie: Laureaci 1 i 2 miejsca podczas wręczania nagród

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron