Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Zwiedzają Hiszpanię

Minął pierwszy tydzień odkąd młodzież OHP z Elbląga i Braniewa (Warmińsko-Mazurska WK) rozpoczęła trzytygodniowe staże zawodowe w hiszpańskiej Ubedzie.

Uczestnicy projektu „Inwestycja w przyszłość – Zawodowy Start-Up” doskonalą swoje umiejętności praktyczne pod okiem hiszpańskich mistrzów fryzjerstwa, sztuki kulinarnej, handlu, budownictwa oraz mechaniki samochodowej. Czas wolny od pracy wykorzystują na poznawanie kultury i zabytków Hiszpanii.

Zwiedzili już Malagę, położoną na malowniczym wybrzeżu Costa del Sol. Malaga to miasto, w którym kultura starożytnych cywilizacji przenika się z nowoczesnością, tworząc fascynującą mieszankę. Słynie z pięknych plaż, zabytkowej starówki i znanych mieszkańców. Urodzili się tu m.in. Pablo Picasso i Antonio Banderas. Podczas wycieczki stażyści podziwiali arabską twierdzę Alcazaba, Teatro Romano oraz jedną z najstarszych hiszpańskich katedr Catedral de la Encarnacion. Jak sami przyznali w rozmowach uczestnicy takie widoki oglądali do tej pory jedynie w szkolnych podręcznikach od historii i geografii.

W najbliższym czasie wolnym planowana jest wycieczka do Granady.

Projekt „Inwestycja w przyszłość – Zawodowy Start-Up” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+ 

 

Autor artykułu i zdjęcia: Wioletta Mincewicz – wychowawca Hufca Pracy w Elblągu

Zdjęcie nr 1: Uczestnicy projektu podczas wycieczki do Malagi

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron