Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Zwiedzanie Sevilli

Zagraniczny staż zawodowy to nie tylko nauka i podnoszenie kwalifikacji. Jest to również znakomita okazja, aby poznać walory turystyczne innego kraju.

Przekonali się o tym przebywający w Hiszpanii podopieczni Hufca Pracy w Elblągu oraz Ośrodka Szkolenia w Wychowania w Mrągowie.

Stażyści wykorzystują każdą wolną chwilę na poznanie największych atrakcji turystycznych Sevilli. Podziwiali m.in. wodospady San Nicolas del Puerto oraz niezwykłe krajobrazy szlaku Cerro del Hierro. Wybrali się też na wycieczkę do Carmony - miasta nazywanego Gwiazdą Andaluzji.

Oprócz spacerów wąskimi, białymi uliczkami, przyglądali się zabytkom starego miasta. Duże wrażenie na młodzieży zrobiło Necropolis de Romana, czyli starożytny cmentarz pochodzący z I w. p.n.e. To rzymska nekropolia, która składa się z setek grobowców i jest jednym z najważniejszych wykopalisk na Półwyspie Iberyjskim.

Podczas wycieczek młodzi ludzie wykazali się samodzielnością, świetną orientacją w terenie, umiejętnościami komunikacyjnymi (podejmując próby samodzielnego porozumiewania się w językach angielskim i hiszpańskim) oraz doskonałą organizacją czasu.

Staże zawodowe w Sevilli realizowane są w ramach projektu "Inwestycja w przyszłość - postaw na sukces" finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+.

 

Autor tekstu: Katarzyna Markowicz-Korszun – Kierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Mrągowie

Autor zdjęć: Katarzyna Markowicz-Korszun – Kierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Mrągowie, Katarzyna Werner - st. wychowawca Hufca Pracy w Elblągu

 

Zdjęcie nr 1-4: Młodzież OHP z Mrągowa i Elbląga podczas zwiedzania Sevilli

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron