Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Zwizytą u jarosławskiego groomera

Młodzież z 9-12 Hufca Pracy w Jarosławiu wybrała się z kadrą rozwoju zawodowego Młodzieżowego Centrum Kariery z wizytą studyjną do Salonu Pielęgnacji Zwierząt „Pupil”.

Jeśli jesteś miłośnikiem zwierząt, znasz na pamięć rasy psów i kotów, potrafisz się z nimi obchodzić, to może być idealny zawód dla ciebie. Grooming to praca, która daje dużo satysfakcji. Na dodatek staje się coraz bardziej popularna i może być całkiem dochodowa.

Większość z nas słowo „fryzjer” kojarzy jedynie ze strzyżeniem czy farbowaniem włosów. Jednak angielskie określenie „groom” oznacza ogólną pielęgnację, co w przypadku psów i kotów obejmuje wiele zabiegów: strzyżenie, czesanie, farbowanie sierści, trymowanie czy obcinanie pazurków, a także czyszczenie uszu, kąpiele pielęgnacyjne i dbanie o higienę zębów. O tych czynnościach, a także, o tym co jest piękne w tym zawodzie, z wielką sympatią opowiadała właścicielka salonu Pani Bożena.

Podkreśliła, że profesjonalny groomer musi mieć w sobie wiele empatii i cierpliwości. W salonach często bywają zwierzęta niechętne do współpracy, lękowe, a nawet agresywne, dlatego też każdym z nich groomer musi zająć się na wysokim poziomie i zadbać o ich komfort podczas wizyty. I chociaż większość czasu groomerzy spędzają sam na sam ze zwierzętami, chcąc pracować w tym zawodzie, muszą również umieć zadbać o dobry kontakt z ludźmi – ich opiekunami.

W trakcie wizyty młodzież zadawała szereg pytań, na które właścicielka udzielała wyczerpujących odpowiedzi. Po spotkaniu uczestnicy wycieczki udali się do zaprzyjaźnionej Restauracji Panorama na poczęstunek.

 

Autor tekstu: Bożena Szczupak - pośrednik pracy, MCK Jarosław

Autor zdjęć: Barbara Wojtowicz - doradca zawodowy, MCK Jarosław

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron