Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Życie jest cudem – spotkanie w wałbrzyskim hufcu

Łączenie nauki w szkole, nauki zawodu u pracodawcy oraz wychowania dziecka to niełatwe zadanie. Wymaga samozaparcia, dyscypliny i dobrego planowania.

Nasza uczestniczka Małgosia jest mamą dziesięciomiesięcznego Kacperka. Pomimo ogromu dodatkowych obowiązków, nie porzuciła nauki w szkole. Opieka nad niemowlęciem jest bardzo absorbująca, na szczęście nasza uczestniczka może liczyć na pomoc babci oraz wsparcie nauczycieli i wychowawców.

Wzorem lat ubiegłych, w wałbrzyskim Hufcu Pracy odbyło się spotkanie w ramach realizacji ogólnopolskiego programu „Życie jest cudem”. Naszej uczestniczce przekazano kartkę z życzeniami od Pani Małgorzaty Zwiercan – Komendanta Głównego OHP. Otrzymała ona również wyjątkowy prezent, który z pewnością ułatwi codzienne funkcjonowanie: wózek dla dziecka. Małgosia bardzo się ucieszyła z upominku. Przyznała, że tak drogi zakup to dla niej duża pomoc. Podzieliła się również z wychowawcami swoimi radościami i rozterkami. Przyznała, że pomimo zmęczenia i wielu zadań, macierzyństwo daje jej wiele radości i zrobi wszystko, żeby w przyszłości synek był z niej dumny.

Młodociane rodzicielstwo wiąże się z wieloma wyzwaniami, dlatego też nasi uczestnicy mogą liczyć na pomoc i wsparcie OHP w tej niełatwej sytuacji. Rodzina to jest siła!

 

Autor tekstu: Krystyna Zdral - wychowawca 1-30 HP w Wałbrzychu

Autor zdjęcia: Tomasz Napiórkowski - wychowawca 1-30 HP w Wałbrzychu

 

Zdjęcia nr 1-2: Wręczenie prezentu w ramach akcji „Życie jest cudem”

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron