Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

„Młodzież z sercem” w akcji po raz drugi!

W dniach 21-23 sierpnia w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie na Podlasiu odbyło się drugie spotkanie Wojewódzkiej Rady Młodzieży pn. „Młodzież z sercem”.

Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki wygranej w Ogólnopolskim Konkursie „Aktywność – dobry wybór 2020” – II miejsce w kategorii B (inicjatywa cykliczna). W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele samorządów młodzieżowych działających w jednostkach opiekuńczo-wychowawczych Podlaskiej WK OHP wraz z opiekunami, którzy wykazali największe zaangażowanie w realizację zwycięskiej inicjatywy pn. „Młodzież z sercem” skierowanej głównie do osób cierpiących na choroby nowotworowe.

Nadrzędnym celem spotkania było nagranie materiałów potrzebnych do stworzenia mini klipu do ułożonego wcześniej przez młodzież tekstu piosenki motywacyjnej w stylu rap również pt. „Młodzież z sercem”. Uczestnicy realizowali zadanie w trakcie zaplanowanych zajęć „aktywniOHP2020”, jak również podczas rekreacji.

Wspólnie spędzony czas obfitował także w zabawy i grill integracyjny, wyjazd do gospodarstwa „Alpaki z Różanej Zagrody”, spacer po Białymstoku, wieczorną dyskotekę oraz zajęcia z doradcą EURES pn. „Bezpieczna praca za granicą”.

Finalnie, zaangażowana w działalność samorządową młodzież oceniła przedsięwzięcie jako bardzo efektywne. Wszyscy byli zadowoleni z pracy, którą wykonali, a refren wspólnej piosenki: „Siła jest w ludziach – siła jest w Was, nie liczy się nic – nie liczy się czas!” towarzyszył uczestnikom do ostatniej godziny spotkania.

 

Tekst: Eliza Barszczewska – sp. ds. kształcenia i programów edukacyjnych

Foto: Andrzej Rusaczyk – st. specjalista ds. informatyki, Magdalena Klimuk – st. sp. ds. wychowania, kultury i sportu

 

Fot. 1-6 – Młodzież podczas nagrywania mini klipu

Fot. 7-10 – Wycieczka do gospodarstwa „Alpaki z Różanej Zagrody”

Fot. 11 – Grupowe zdjęcie podczas spaceru po Białymstoku


Widok zawartości stron Widok zawartości stron