Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

„Podlaskie stroiki, kartki z życzeniami – świąteczne przygotowania”

Na Podlasiu w jednostkach wychowawczych podległych Podlaskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP w Białymstoku od początku grudnia trwają świąteczne przygotowania.

Uczestnicy OHP z zaangażowaniem na warsztatach własnoręcznie przygotowują różne ozdoby bożonarodzeniowe, karki  z życzeniami i stroiki. Powstałe bardzo ciekawe materiały (w tym wykonane z recyklingu), które  cieszą oko i wprowadzają w świąteczny nastrój sukcesywnie są przekazywane przez młodzież z inicjatywy Klubu Aktywnych m.in. lokalnym seniorom, Kombatantom Sybiraków, przedstawicielom zaprzyjaźnionych instytucji, władz samorządowych i pracodawcom, itp. Dużo powstałych ozdób stanowi także dekorację siedzib podlaskich jednostek wychowawczych.

Młodzież na warsztatach mogła wykazać się kreatywnością oraz swoimi zdolnościami twórczymi.  Należy podkreślić, iż jest to druga inicjatywa na rzecz kombatantów.

Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości 11-go listopada, zostały rozesłane kartki z biało-czerwonymi pozdrowieniami. Otrzymane kartki były dla obdarowanych bardzo miłym i wzruszającym zaskoczeniem, a młodzież i kadra OHP często telefonicznie otrzymała gorące podziękowania za pamięć i piękny gest od prezesa Związku Sybiraków.

 

Autor tekstu: E. Dziemianiuk, rzecznik prasowy PWK OHP w Białymstoku

Autor zdjęć: Ewa Fabiańska- opiekun Rady Młodzieży HP Zambrów oraz Komendant Hufca
Pracy w Zambrowie-Grażyna Dembek,Katarzyna Maciejewska-Cieciuch- Młodszy Wychowawca HP 10-6 oraz Jacek Nejfeld – Starszy Wychowawca HP 10-6, Barbara Czajkowska - wychowawca OSiW Wasilków, Dorota Nicewicz – komendant HP Kolno

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron