Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Zambrów: Integracja w ZDZ

Uczestnicy Hufca Pracy w Zambrowie z I klasy Branżowej Szkoły I stopnia przy ZDZ wzięli udział w integracji w ramach programu „Integracja, Adaptacja, Akceptacja”.

Z tej okazji młodzież wybrała się do pizzerii, gdzie mogła skorzystać z sali bilardowej i zintegrować się podczas gier. Spotkanie urozmaiciły również wspólne zabawy, m.in. Zgadnij kim jestem, Powiedz coś o sobie czy Kalambury prowadzone przez koleżanki z klas starszych z Rady Młodzieży. Spotkanie zakończył wspólny posiłek.

Głównym celem przedsięwzięcia była integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej. Właściwie przeprowadzony  proces integracyjno-adaptacyjny nowo przyjętych uczestników jest warunkiem dalszego prawidłowego funkcjonowania młodzieży w jednostce wychowawczej. Podjęcie przez młodzież nowych wyzwań związanych z rozpoczęciem nauki, zmianą szkoły, wiąże się często z trudnościami życia. Zadaniem programu jest wsparcie nowego uczestnika w sposób zapewniający mu pozytywny start w nowej rzeczywistości, pozbawiony lęku, niepokoju w sposób, który pozytywnie wpłynie na rozwój dalszej ścieżki edukacyjnej.

 

Autor tekstu: Ewa Fabiańska – wychowawca Hufca Pracy w Zambrowie

Autor zdjęć: Magdalena Zagroba – pracownik szkoły ZDZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron