Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Grudzień – to czas spotkań świątecznych na Podlasiu

Grudzień dla większości ludzi to czas przemyśleń, wspomnień, ukojenia oraz spokoju i wszelkich podsumowań.

Ze względu na panującą pandemię i wprowadzone liczne restrykcje i obostrzenia tegoroczne spotkania kadry OHP w jednostkach wychowawczych  na Podlasiu z podopiecznymi przebiegały w wyjątkowej atmosferze.

Kadra mając na celu zapewnienie bezpieczeństwa organizowała spotkania zwykle w czteroosobowych grupach. Uczestnicy OHP po przedłużającym się okresie nauki zdalnej bardzo cieszyli się z możliwości tego typu spotkań, wspólnego posiłku i śpiewania kolęd. Ze wzruszeniem często też wspominali zeszłoroczną Wigilię organizowaną w dużym gronie oraz w bezpieczniejszej rzeczywistości. Każdy z uczestników został obdarowany upominkiem, który był miłą niespodzianką.

Spotkania zorganizowano także absolwentom OHP, którzy choć na chwilę zostawiając swoje codzienne zajęcia mogli zatrzymać się na moment i wspólnie celebrować świąteczny czas. Była to doskonała okazja do poznania losów, planów i marzeń młodzieży na przyszłe lata, w tym jak potoczyła się ich kariera zawodowa. Absolwentom także wręczano świąteczne upominki.

Wzajemny czas spotkań wzbudził wiele wzruszeń i serdecznych emocji zarówno u kadry, jak i młodzieży. Nie brakowało uśmiechu, dobrego słowa, serdecznych życzeń.Wszyscy zgodnie mieli też nadzieję na lepsze jutro i wierzą, że to nie koniec wspólnej historii oraz tradycji świątecznych spotkań, które naładowują pozytywną energią.

 

Autor tekstu: E. Dziemianiuk, rzecznik prasowy PWK OHP w Białymstoku

Autor zdjęć: Anita Suchodolska, Magdalena Laska – mł. wych. HP Grajewo, Grażyna Dembek – Komendant HP w Zambrowie

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron