Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Inauguracja roku szkolnego w OHP na Mazowszu

3 września 2020 r. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Jaciążku odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego w Mazowieckiej Wojewódzkiej Komendzie OHP.

Uczestników i pracowników OHP zaszczycili obecnością na uroczystości: Dyrektor Wykonawczy ds. wychowania i współpracy międzynarodowej w Komendzie Głównej OHP Monika Mizerska - Froń, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Ostrołęce Michał Giers, wicestarosta Powiatu Makowskiego Dariusz Wierzbicki, Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Makowie Mazowieckim Andrzej Król, prezes Zarządu Okręgu Ciechanowskiego Związku Piłsudczyków RP Jacek Stachiewicz.

W tych ważnych momentach towarzyszyły im także osoby na co dzień współtworzące rzeczywistość Jaciążka: proboszcz Parafii pw. św. Stanisława Kostki ksiądz Krzysztof Felka, Dyrektor Szkoły Branżowej w Jaciążku Lucyna Załęska, Dyrektor Szkoły Podstawowej przy 7 - 2 OSiW Iwona Romanowska.

 

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą. Wspominany tego dnia w liturgii św. Papież Grzegorz Wielki został przedstawiony jako patron uczniów i nauczycieli a jego słowa: „Nikt na świecie nie żyje wyłącznie dla siebie. Jesteśmy tu także dla innych” wybrzmiały jako wskazówka na dobre, owocne życie.

Podziękowania i życzenia

Przemawiający w Ośrodku Komendant Wojewódzki Wiesław Leszko oraz kierownik Leszek Nażgiewicz dziękowali nauczycielom i instruktorom za ich zaangażowanie w kształtowanie osobowości młodzieży oraz przekazywanie jej wiedzy i umiejętności, które okażą się kluczowe w życiu zawodowym i prywatnym. Życząc uczniom sukcesów w nauce, apelowali, aby, przestrzegając wszelkich zaleceń sanitarnych, optymalnie wykorzystali czas roku szkolnego dla swego wszechstronnego rozwoju.

Warszawa – wrzesień – wolność

Program artystyczny w znakomitym wykonaniu uczestników OHP akcentował wartość pamięci narodowej i wolności. Tryumf w Bitwie Warszawskiej i klęska Kampanii Wrześniowej mobilizują młodzież, by w szczęśliwym czasie pokoju dobrze wykorzystywać tak drogo okupioną wolność.

Dąb pamięci

Na zakończenie uroczystości zasadzono symboliczny Dąb Pamięci Bitwy Warszawskiej 1920 r., upamiętniający również Jana Pawła II, patrona OHP, który podczas pielgrzymki do ojczyzny w 1999 r. wspominał o swym długu wobec bohaterów wojny polsko - bolszewickiej.

Wcześniej Pani Dyrektor Monika Mizerska-Froń wręczyła nagrodę za zajęcie II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie OHP „100-lecie Bitwy Warszawskiej” w kategorii multimedialnej uczestnikowi Hufca Pracy 7-6, w imieniu którego odebrała ją jego wychowawczyni.

Mazowiecka Wojewódzka Komenda OHP życzy uczestnikom, nauczycielom, instruktorom i wszystkim pracownikom, by rozpoczynający się rok szkolny zapisywali w swej pamięci codzienną aktywnością, pracą i wytrwałością, przyczyniając się do dobra wspólnego.

 

Autor tekstu: Bartłomiej Fabisiak

Autor zdjęć: Katarzyna Jaworska


Widok zawartości stron Widok zawartości stron