Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Letni wypoczynek uczestników Hufca Pracy w Koszalinie

W dniach 03-10 sierpnia 2020r. młodzież z HP 16-8 w Koszalinie wzięła udział w kolonii: „Z historią na szlaku”, która została zorganizowana w ramach akcji „Aktywny wypoczynek z OHP 2020”.

Uczestnicy koszalińskiego hufca zakwaterowani byli w OSiW w Tczewie, gdzie zostali niezwykle ciepło przyjęci przez tamtejszą kadrę.

Program letniego wypoczynku, którego organizatorem była Zachodniopomorska Wojewódzka Komenda OHP w Szczecinie był niezwykle atrakcyjny i bogaty. Uczestnicy kolonii przez tydzień podążali śladami historii, poznawali nowe, piękne miejsca, odkrywali uroki Trójmiasta i okolic.

Podczas tygodniowego pobytu zwiedzali zapierający dech w piersiach zamek w Malborku, piękne ZOO w Gdańsku Oliwie, gdzie podziwiali dzikie zwierzęta, ruszyli szare komórki w Centrum Nauki „Eksperyment”, zwiedzili Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, gdzie jest min. dom do góry nogami, najdłuższa deska świata i replika domu Sybiraków, gdzie doświadczyli nalotów bombowych w bunkrze TOW „Gryf Pomorski”.

Niewątpliwie jedną z największych atrakcji był rejs statkiem na Hel, gdzie młodzież odwiedziła  fokarium. Powrót był pełen emocji i adrenaliny, gdyż w drogę powrotną płynęli superszybką motorówką, która dowiozła uczestników do pięknego sopockiego molo.

W programie zwiedzania nie mogło zabraknąć wizyty w  Gdańsku, po którym oprowadzał doświadczony przewodnik, zapoznając z ciekawymi historiami tego pięknego miasta. Dużo emocji wywołała wizyta na Westerplatte, gdzie w 1939 roku rozpoczęła się tragiczna historia Polski i Europy.

Po napiętym harmonogramie wycieczek był też czas na relaks na basenie w Tczewie, w kinie oraz w OSiW, gdzie młodzi ludzie wieczory spędzali grając w bilard, badmintona oraz gry planszowe. Był to naprawdę aktywny wypoczynek, gdzie nie było czasu na nudę. Uczestnicy HP 16-8 w Koszalinie wrócili wypoczęci i szczęśliwi.

Cała ekipa kolonii bardzo dziękuje pracownikom OSiW w Tczewie za bardzo ciepłe przyjęcie, pomoc w organizowaniu atrakcji oraz spełnianiu wszystkich zachcianek młodzieży.

 

Autor tekstu i zdjęć: Monika Nnaka – wychowawca, Hufiec Pracy 16-8 w Koszalinie


Widok zawartości stron Widok zawartości stron