Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Młodzież z Kolna i Łomży podsumowała staż zawodowy w Niemczech

W Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie odbyło się uroczyste podsumowanie odbytych staży zawodowych przez uczestników projektu z Hufca Pracy w Kolnie i Łomży.

Młodzież niedawno wróciła z Niemiec. Przez dwa tygodnie realizowała staże zawodowe o profilu kucharz w niemieckiej Saksonii u partnera z organizacji przyjmującej Vitalis Betreuungsgesellschaft für Modellprojekte mbH. Staże odbyły się w ramach projektu „Zagraniczne staże zawodowe - młodzi kucharze, murarze i mechanicy gotowi na standardy europejskie” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Program spotkania był bogaty. Podczas podsumowania m.in. uczestnicy mogli z zadowoleniem podzielić się zdobytymi nowymi kompetencjami, kwalifikacjami a przede wszystkim praktycznymi umiejętnościami kulinarnymi. Na warsztatach gastronomicznych wykonali według nowopoznanego przepisu pyszny posiłek obiadowy z deserem.W swoich prezentacjach multimedialnych i filmikach przedstawiali wizualizację wspomnień ze stażu, który mogli odbyć po długim oczekiwaniu spowodowanym opóźnieniami z powodu pandemii COVID. Swoich podopiecznych wspierały Anna Dziemiańczuk Komendant HP w Łomży i Dorota Nicewicz Komendant HP w Kolnie. Koordynator projektu Dorota Pikos krótko podsumowała dotychczasowe rezultaty.

Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz oczekiwane z niecierpliwością certyfikaty Europass Mobilność, którymi teraz będą chwalić się pracodawcom oraz rówieśnikom. Dyplomy wręczały m.in. Beata Matyskiel Wojewódzki Komendant OHP i Anna Zdanowicz Z-ca Wojewódzkiego Komendanta OHP. Młodzież mogła także podzielić się wrażeniami z odbytych staży lokalnym mediom.

W spotkaniu  wzięli udział zaproszeni goście oraz kadra i uczestnicy OHP, w tym m.in.: ks. kapelan - Adam Anuszkiewicz z parafii Wszystkich Świętych w Białymstoku, Grzegorz Filipkowski - Z-ca Dyrektora Zespołu Szkół SWEiRP w Łomży, Anna Trochim Sidorkiewicz - Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wasilkowie,  Barbara Łempio - pedagog szkolny z Zespołu Szkół Technicznych w Kolnie, Elżbieta Dziemianiuk Kierownik Zespołu programów międzynarodowych PWK OHP, Agnieszka Kruszewska doradca EURES, Beata Bratumił           Z-ca Kierownika OSiW, itp.  

 

Autor tekstu: Elżbieta Dziemianiuk, rzecznik prasowy PWK OHP

Autor zdjęć: Adam Czumiłowicz, PWK OHP

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron