Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Pilot wycieczek – zawód dla osób z pasją podróżniczą

Lubisz dalekie podróże i wyjazdy? Interesujesz się kulturą, historią i obyczajami innych krajów? A może znasz lub uczysz się języków obcych? Już dziś podejmij decyzję, czy chcesz zostać pilotem wycieczek.

pilot_wycieczek_1160.jpg

Pilot wycieczek to osoba, która opiekuje się uczestnikami zorganizowanej wycieczki turystycznej i odpowiada za realizację programu oraz bezpieczeństwo osób podróżujących. Jest to praca związana z częstymi wyjazdami, poznawaniem nowych ludzi i ich kultur oraz odkrywaniem ciekawych zakątków świata.

Jak zostać pilotem wycieczek?

Aby zostać pilotem wycieczek musisz mieć ukończone 18 lat i posiadać co najmniej średnie wykształcenie. W przypadku wyjazdów zagranicznych wymagana jest znajomość języka obcego na poziomie średniozaawansowanym (B2) lub wyższym. Licencja pilota wycieczek nie jest wymagana. Warto jednak pomyśleć o kursie, który przygotuje do pracy w zawodzie oraz umożliwi zdobycie wiedzy i umiejętności praktycznych.

Czy jest to zawód dla ciebie?

Osoby, które chcą zostać pilotem wycieczek muszą być gotowe do częstych podróży, zmiennych warunków pogodowych oraz wielogodzinnej pracy w różnych miejscach na świecie. Wykonywanie tego zawodu pilota wycieczek wymaga dyspozycyjności, umiejętności organizacyjnych i dobrego zdrowia. Jeśli fascynuje cię podróżowanie, łatwo nawiązujesz kontakty, potrafisz ciekawie przekazywać informacje o atrakcjach turystycznych, praca ta sprawi ci wiele radości i satysfakcji.

Jeżeli nadal masz wątpliwości dotyczące wyboru przyszłej drogi zawodowej, skorzystaj z bezpłatnych konsultacji doradcy zawodowego Młodzieżowego Centrum Kariery OHP i zdecyduj, czy jest to wymarzony zawód dla ciebie.

 

Autor: Beata Bukowicz, specjalista ds. rozwoju zawodowego, OSZ Gdynia

Źródła:

  1. https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-jak-zostac-przewodnikiem-turystycznym-lub-pilotem-wycieczek
  2. http://www.zawodowe.com/kategorie/turystyka_i_rekreacja/pilot_wycieczek/opis_i_zarobki/

Widok zawartości stron Widok zawartości stron