Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Pokaz mody sławnego projektanta – RC KLINGA

W dniu 06 października w Hufcu Pracy w Łomży odbyły się kolejne zajęcia w ramach wojewódzkiego programu „Niszcząc przyrodę, niszczysz swój własny dom”.

Uczestnicy zaangażowani w realizację projektu zorganizowali zbiórkę materiałów, które nadają się do recyklingu, m.in.: plastikowych butelek, biodegradowalnych reklamówek, kartonów, gazet czy rolek po papierze toaletowym. Z zebranych przedmiotów młodzież przygotowała ubrania recyklingowe. Na pokazie mody można było zobaczyć różnorakie stroje, od  codziennego, przez sportowy na eleganckim kończąc. Młodzi projektanci mody wykazali się dużą dozą kreatywności i oryginalności.

Pokaz mody ekologicznej wzbudził bardzo duże zainteresowanie wśród młodzieży i uświadomił, że ekologia może być modna i stylowa. Materiały, które na pierwszy rzut oka wydają się zbędne przy odrobinie fantazji mogą otrzymać drugie życie.

Celem programu jest zwrócenie uwagi na proces niszczenia planety, rozbudzenie wśród młodzieży świadomości ekologicznej oraz zainspirowanie do podejmowania działań pozytywnie wpływających na środowisko naturalne.

Autor: Danuta Jankowska – wychowawca HP w Łomży

Zdjęcia: Danuta Jankowska – wychowawca HP w Łomży 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron