Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Przygotowania do stażu w Portugalii

Pełną parą ruszyły przygotowania do projektu akredytacyjnego „Inwestycja w przyszłość – stawiamy na rozwój”, w którym biorą udział młode fryzjerki z Hufca Pracy w Elblągu.

 

Podstawowym założeniem projektu jest odbycie przez uczestniczki trzytygodniowego stażu zawodowego w Portugalii, który rozpocznie się w marcu 2023 r. W ramach przygotowań do wyjazdu, uczennice biorą udział w zajęciach językowych, kulturowych i pedagogicznych, by ułatwić sobie pobyt w zagranicznym otoczeniu.

Podczas zajęć zdobyły wiele cennych informacji o Portugali – od najważniejszych wydarzeń historycznych, zabytków tradycji i zwyczajów, po kuchnię. Poznały również różnice w mentalności narodu portugalskiego, podejściu do pracy i sposobie życia, dzięki czemu będą odpowiednio przygotowane na spotkania z portugalskimi pracodawcami oraz nabiorą pewności siebie przed wyjazdem na drugi koniec Europy.

Przyszłe stażystki omówiły też indywidualne predyspozycje zawodowe, przygotowały się do rozmowy kwalifikacyjnej w warunkach kultury śródziemnomorskiej, sporządziły swój życiorys zgodnie ze wzorem dokumentu Europass – CV oraz opracowały Indywidualne Plany Działania, które pozwolą na dobranie miejsca praktyki zgodnie z dotychczasowym doświadczeniem i umiejętnościami językowymi.

Uczestniczki projektu obecnie biorą udział w 70-godzinnym kursie języka angielskiego, mającym zniwelować dotychczasowe bariery oraz pozwolić na wykorzystanie potencjału, jaki daje zagraniczny staż zawodowy.

 

Autor tekstu i zdjęcia Kamila Mach- wychowawca HP w Elblągu

 

Zdjęcie nr 1:  Uczestniczki projektu podczas zajęć przygotowawczych


Widok zawartości stron Widok zawartości stron