Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Świętujemy Światowy Dzień Fryzjera w Hufcu Pracy 1-63 w Strzelinie

Światowy Dzień Fryzjera to niecodzienne święto, które przypada 16 września. Jego głównym celem jest uhonorowanie pracy fryzjerów oraz stylistów włosów na całym świecie.

W związku z tym w dniach 14-15.09.2023 w Hufcu Pracy 1-63 w Strzelinie młodzi adepci fryzjerstwa postanowili pokazać nie tylko swoje umiejętności zdobywane podczas praktycznej nauki zawodu, ale także pokazać, jak trudnym i wymagającym jest zawód fryzjera. Obchody Światowego Dnia Fryzjera to doskonały czas, by osoby uczące się tego zawodu w OHP mogły pochwalić się swoimi umiejętnościami. Dlatego też odbył się konkurs na najładniejszą fryzurę na profilu FB Hufca Pracy 1-63 w Strzelinie, który wygrała Natalia - uczennica kl. III Szkoły Branżowej I Stopnia w Strzelinie. Drugie miejsce zajęła praca konkursowa Darii, która również jest uczennicą kl. III Szkoły Branżowej I Stopnia w Strzelinie.

W dniu Światowego Dnia Fryzjera warto pomyśleć o kilku ważnych aspektach związanych z nauką zawodu, na które podczas rozmów zwracają szczególnie uwagę uczestniczki hufca zarówno Daria jak i Natalia. Po pierwsze decydując się na zawód fryzjera trzeba być osobą kreatywną i gotową na naukę przez całe życie - w zawodzie liczą się umiejętności, które trzeba zdobywać podczas licznych szkoleń, warsztatów. Po drugie to pozytywne nastawienie do ludzi, gdyż fryzjer to osoba budująca pozytywne relacje z klientem, stająca się niejednokrotnie powiernikami spraw codziennych.

Z okazji Światowego Dnia Fryzjera składamy najserdeczniejsze podziękowania dla pracodawców współpracujących z OHP, którzy od lat szkolą naszych uczestników w zawodzie fryzjer.

 

Autor tekstu: Wachowska Katarzyna - komendant HP 1-63 w Strzelinie

Autorki zdjęć: Natalia Łygońska, Daria Piorun - uczestniczki HP 1-63 w Strzelinie

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron