Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Tester gier – praca marzeń?

tester_gier_1160.png

Wyobraź sobie, że spędzasz czas na przechodzeniu najnowszych gier, na koniec dostając za to pieniądze. Czy nie brzmi to jak praca marzeń? Niestety, praca testera to nie tylko przyjemne przechodzenie kolejnych produkcji.

Czym zajmuje się tester gier?

Zadaniem testera jest wyłapanie wszystkich błędów, a raczej bugów (bo tak nazywają błędy ludzie z branży), które mogą pojawić się w grze. Zakres testów zależy od zlecenia, jakie otrzymasz. Jednego dnia będziesz zmuszony do testowania na wszelkie sposoby tej samej walki, innym razem sprawdzisz poprawność dźwięku lub języka.

Tester nie skupia się jedynie na przejściu samej gry, ale często jest to powtarzanie tej samej czynności przez kilka godzin, tylko po to aby mieć pewność, że w danym momencie nie pojawi się bug. Wszystkie znalezione błędy trzeba dokładnie opisać w bazie danych, tak aby programiści mogli je poprawić. Często zdarza się, że tester więcej czasu spędza na opisywaniu błędów niż na samej próbie ich znalezienia.

Wymagania pracodawcy

Aby rozpocząć swoją przygodę w tej branży, wystarczy, że posiadasz wykształcenie średnie, nie musisz mieć nawet doświadczenia. Zazwyczaj tylko najlepsze firmy oczekują wykształcenia informatycznego oraz doświadczenia. Podstawowym wymogiem do podjęcia pracy testera jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Wiążę się to z tym, iż większość gier jest właśnie w tym języku. Pozostałe wymagania, które najczęściej pojawiają się w ogłoszeniach o pracę, to: komunikatywność, dokładność, odporność na stres, umiejętność pracy w grupie oraz pasja do gier.

Zarobki

Zarobki testera uzależnione są od różnych czynników. Na początku swojej kariery nie ma co liczyć na wysokie wynagrodzenie. Z czasem kiedy nabędziesz doświadczenia, firmy na pewno zaproponują coś ekstra. Wielkość i lokalizacja firmy również ma znaczenie. Z pracy testera na pewno da się wyżyć, ale wyższa pensja przyjdzie dopiero z czasem.

Jeżeli znasz język obcy i nie jest ci straszne wielogodzinne wykonywanie tych samych czynności, to praca testera gier może być dla ciebie!

 

Autor: Katarzyna Niziołek

Pośrednik pracy Młodzieżowego Centrum Kariery w Kętach

Źródła:

https://bulldogjob.pl/news/163-testowanie-gier-jako-zawod

https://www.praca.pl/poradniki/rynek-pracy/tester-gier-wymagania,praca,zarobki_pr-1980.html


Widok zawartości stron Widok zawartości stron