Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wizyta studyjna w PKP intercity S.A. w Krakowie

26 września 2023 r. młodzież z 9-9 Hufca Pracy i 9-10 Hufca Pracy w Krośnie oraz 9-19 Hufca Pracy w Dębicy uczestniczyła w wizycie studyjnej w PKP Intercity w Krakowie.

To największy polski operator kolejowy, który łączy centra dużych miast oraz popularne ośrodki turystyczne w kraju, a także umożliwia wygodne podróżowanie po Europie. Oferuje również pracę dla młodzieży o następujących kierunkach: mechanik, elektro-mechanik, elektryk, ślusarz, monter-elektronik, jak również posiada szeroki zakres szkoleń.

Uczestników wycieczki przywitał Waldemar Zemełka – dyrektor Zakładu Południowego „PKP Intercity SA” w Krakowie i Ewa Moc - kierownik produktu w Biurze Zarządzania zasobami ludzkimi centrali spółki w Warszawie. Następnie zostali oni podzieleni na dwie grupy.

Pierwsza zwiedzała sekcje techniczne, gdzie zapoznawała się z pracą na poszczególnych stanowiskach „na gruncie”, natomiast druga wysłuchała prelekcji o strategii rozwoju PKP Intercity do 2030 roku, funduszach UE dla PKP Intercity, jak również o pracy w kolejach, możliwościach awansu zawodowego, ścieżek kariery oraz profitach wynikających z zatrudnienia w PKP Intercity. Przedstawiono także sposoby aplikowania do firmy.

Młodzież obejrzała również prezentację IC, po której zadawała prowadzącym spotkanie nurtujące ją pytania dotyczące pracy na poszczególnych stanowiskach związanych z zawodami kolejowymi. Dyrektor Zemełka podkreślił, iż spółka jest stabilnym pracodawcą oferującym wiele możliwości rozwoju, m.in. przez stypendia, praktyki oraz pracę z maszynami i nowoczesnymi pojazdami.

Młodzież podczas wizyty studyjnej doskonaliła umiejętności zawodowe poprzez obserwację cyklu produkcyjnego. Wizyta miała na celu promocję zawodów kolejowych oraz zachęcenie młodych ludzi do podjęcia pracy w szeregach firmy, podniesienie kompetencji zawodowych poprzez poznanie specyfiki pracodawcy, stanowisk pracy oraz zadań na poszczególnych stanowiskach pracy.

 

 

Autor tekstu: Aneta Więch, doradca zawodowy CEiPM Krosno, Barbara Ukleja, starszy wychowawca w 9-10 HP w Krośnie

 

Autor zdjęcia: Aneta Więch, doradca zawodowy CEiPM Krosno, Maciej Mrozek, doradca zawodowy CEiPM Krosno, Wiesław Wiktor – st. wychowawca 9-19 Dębica

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron