Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

XXI Konkurs Papieski – etap wojewódzki

W Podlaskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP, w dniu 30 kwietnia 2021 r., rozstrzygnięty został na szczeblu wojewódzkim XXI Konkurs Papieski „Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie”.

Celem zmagań było przypomnienie młodzieży wartości chrześcijańskich oraz etycznych, którymi kierował się patron Ochotniczych Hufców Pracy, a także ukazanie wartości życia i jego piękna pomimo pandemii wirusa SARS-CoV-2.

Ponadto uczestnicy mieli możliwość wykazania się kreatywnością oraz zaskoczenia jury własną inwencją twórczą w dziedzinie plastyki oraz fotografii.

Komisja oceniająca przysłane kompozycje brała pod uwagę ich zgodność z kontekstem konkursu, oryginalność podejścia do tematyki oraz artystyczną wartość zastosowanych pomysłów.

W kategorii plastycznej I miejsce otrzymała Daria Krystyna Żyłko z Hufca Pracy w Augustowie, II miejsce Wiktoria Czerech z Hufca Pracy w Białymstoku, a III Paweł Radziejewski z Hufca Pracy w Zambrowie.

Wyróżnienie zostało przyznane Wiktorii Lidii Jakucewicz i Agacie Lisowskiej z Hufca Pracy w Augustowie, Weronice Wądołowskiej z Hufca Pracy w Zambrowie, Natalii Wiktorii Łazarczyk z Hufca Pracy w Białymstoku oraz Aleksandrze Kalinowskiej z Hufca Pracy w Suwałkach.

W kategorii fotograficznej pierwsze miejsce zająłBartosz Andrzej Sochoń z Hufca Pracy w Białymstoku, II miejsce trafiło do Julii Sułek z Hufca Pracy w Grajewie, natomiast III miejsce uzyskał Szymon Stachniewicz z Hufca Pracy w Suwałkach.

Wyróżnienie trafiło do Marty Borzymowskiej z Hufca Pracy w Kolnie oraz do Wiolety Łempickiej z Hufca Pracy w Grajewie.

 

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie ogólnopolskim.

 

Autor tekstu i zdjęć: Eliza Staszkiewicz – sp. ds. kształcenia i programów edukacyjnych


Widok zawartości stron Widok zawartości stron