Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Zambrów: Twórczość Marii Konopnickiej w wydaniu młodzieży i seniorów

Wychowawca Hufca Pracy wraz z uczestnikami - uczniami Branżowej Szkoły I st. Nr 3 w Zambrowie uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym wspólnie ze Stowarzyszeniem „Szansa” w ramach projektu: „Seniorzy aktywni po Covidzie”.

Tematem było „Życie i twórczość Marii Konopnickiej” - na cześć przypadającej w 2022 roku 180 rocznicy urodzin polskiej pisarki oraz uhonorowanie jej przez Sejm RP tytułem Patrona roku.

Młodzież z hufca na spotkanie przygotowała recytację wierszy autorki i prezentację multimedialną. Główną rolę noblistki odegrała Natalia Ostasiuk. Występ młodzieży przyjęty został z entuzjazmem przez grono słuchaczy. Poprzez realizację zadania uczniowie oraz emeryci mieli możliwość i okazję bliżej poznać twórczość najwybitniejszej poetki okresu realizmu. Na koniec występu młodzież wspólnie z gośćmi Stowarzyszenia „Szansa” odśpiewała „Rotę”.To najsłynniejszy utwór Konopnickiej, który śpiewa naród polski w chwilach podniosłych.

Po zakończonym występie wszyscy uczestnicy projektu zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, który został przygotowany przez Stowarzyszenie „Szansa”.

Spotkanie emerytów z młodzieżą przebiegło w miłej atmosferze. Możliwość wspólnego świętowania 180-lecia urodzin pisarki dały wiele radości i wzruszenia. Nad prawidłowym przebiegiem spotkania czuwała Mariola Chojak - mł. wychowawca HP Zambrów oraz Grażyna Bukowska - zastępca przewodniczącej Rady Stowarzyszenia ”Szansa”.

Należą się podziękowania Paulinie, Natalii, Piotrkowi, Weronice, Krzyśkowi – za przygotowanie i realizację inicjatywy na rzecz seniorów a wszystkim seniorom za mile spędzony czas.

 

Autor tekstu: Mariola Chojak - mł. wychowawca HP Zambrów

Autorzy zdjęć: Mariola Chojak - mł. wychowawca HP Zambrów, Jolanta Murawska - członek Stowarzyszenia

 

Zdjęcie nr 1: Próba uczestników

Zdjęcie nr 2: Przed wejściem do budynku

Zdjęcie nr 3: Młodzież z seniorami

Zdjęcie nr 4: Natalia w roli Marii Konopnickiej

Zdjęcie nr 7-9: Wspólny poczęstunek

Zdjęcie nr 10: Seniorzy dziękują uczestnikom

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron