Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

„Podwórkowy zawrót głowy” w Elblągu

W Elblągu (Warmińsko-Mazurska WK) trwa „Podwórkowy zawrót głowy”, który zyskuje coraz większą popularność wśród lokalnej społeczności. Taki właśnie jest cel projektu realizowanego w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności - pozytywne zmiany społeczne!

 

Przedsięwzięcie jest realizowane przez kreatywne i ambitne dziewczęta, a wspierane przez elbląskie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP. Priorytetem inicjatywy jest uratowanie współczesnych podwórek przed pustką i nudą oraz pobudzenie do działania i współdziałania dzieci ze świetlicy środowiskowej działającej przy Placówce Wsparcia Dziennego Rodziny w Elblągu. Dziewczyny z grupy realizującej projekt chcą pokazać im, jak aktywnie i kreatywnie mogą spędzać czas wolny na swoich podwórkach. Chcą odciągnąć dzieciaki od wirtualnego świata i pokazać im, że życie w „realu” może być również atrakcyjne, a inspirację do organizowania sobie czasu wolnego mogą czerpać np. od starszego pokolenia. O odzyskaniu radości z przebywania w realnym świecie, mówiła w Radiu Olsztyn osoba wspierająca dziewczyny – Monika Olszewicz-Przepióra. Zapraszamy do posłuchania.

 

A już niebawem odbędzie się „Międzypokoleniowy festyn gier i zabaw podwórkowych”, który będzie odbywał się na pięknym, zielonym terenie przy Dziennej Placówce Wsparcia Rodziny w Elblągu. Festyn zorganizują dziewczęta z grupy projektowej wspólnie z dzieciakami i członkami Klubu Aktywnego Seniora. Następnie z propozycjami gier i zabaw podwórkowych wyjdą szerzej do mieszkańców Elbląga i turystów przy „Przystani grupy wodnej”, mieszczącej się nad rzeką Elbląg na elbląskiej Starówce. Podczas tych dwóch wydarzeń zostanie zaprezentowana stworzona podczas projektu nowa gra pn. „Podwórkowy zawrót głowy”.

 

Autor artykułu: Monika Olszewicz-Przepióra – spec. ds. programów CEiPM w Elblągu

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron