Aktualności Aktualności

 • 17.04.2024

  Czym jest FOMO i jak sobie z nim radzić?
  W dzisiejszym świecie, w którym informacje są dostępne w zasadzie cały czas, a życie społeczne jest w dużej mierze oparte na mediach społecznościowych, coraz więcej osób doświadcza FOMO. Sprawdź, czym jest FOMO i jak sobie z nim radzić.

 • 16.04.2024

  Skończyłem OHP – pracuję w wyuczonym zawodzie
  Rokrocznie wielu uczestników OHP kończy naukę i wchodzi na rynek pracy z tak zwanym „fachem w ręku”. Zdecydowana większość z nich podejmuje zatrudnienie w wyuczonym zawodzie. Tak też było w przypadku Mikołaja – absolwenta rocznika 2019 ze śremskiego Hufca Pracy.

 • 11.04.2024

  Jak wspierać zdrowe nawyki online u nastolatków?
  5 godzin i 36 minut – tyle czasu dziennie spędza przeciętny polski nastolatek w internecie. Czas korzystania z sieci przez młodzież w dni powszednie wzrasta, a ich aktywność w dni wolne od zajęć szkolnych koncentruje się głównie na cyberprzestrzeni. Przytoczone dane pochodzą z badania Nastolatki 3.0 i zdecydowanie powinny skłonić rodziców do kształtowania w swoich dzieciach zdrowych nawyków cyfrowych.

 • 04.04.2024

  Czym się kierować przy wyborze szkoły ponadpodstawowej?
  Decyzja o tym, którą szkołę wybrać, jest jedną z ważniejszych w życiu młodego człowieka kończącego szkołę podstawową. Aby była trafna i dobrze przemyślana, warto wziąć pod uwagę wiele czynników. Czym się kierować przy wyborze szkoły? Sprawdźcie w naszym tekście.

 • 03.04.2024

  Od ucznia do właściciela – wywiad z Adrianem Owczarkiem
  Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Adrianem Owczarkiem, absolwentem Hufca Pracy 15-1 w Kaliszu, który prowadzi salon fryzjerski ,,Młody Hairstyle”. Adrian z pasją opowiedział o swoim zawodzie oraz zakładaniu własnej działalności w młodym wieku.

 • 02.04.2024

  Wolontariat – czy warto?
  Wolontariat – każdy kojarzy to pojęcie, ale może nie każdy do końca wie, z czym się to wiąże. Ten artykuł nie tylko wzbogaci waszą wiedzę, ale – mam nadzieję – zmobilizuje was do działania.

 • 29.03.2024

  Top 5 poradników dla młodzieży, które warto przeczytać
  Poradniki to źródło inspiracji i praktycznych wskazówek dotyczących rozwiązywania codziennych problemów. Dzięki zastosowaniu w praktyce zawartych w nich informacji można m.in. lepiej radzić sobie ze stresem, rozwijać umiejętności interpersonalne. Sprawdź, jakie poradniki dla młodzieży warto przeczytać.

 • 26.03.2024

  Druga kwalifikacja – czy warto?
  Nauka w szkole branżowej I stopnia trwa trzy lata i tylko od was zależy, czy to będzie tylko trzy czy aż trzy lata? Ten czas można bardzo dobrze wykorzystać, ucząc się w szkole i zdobywając praktyczną wiedzę podczas praktyk zawodowych. Tylko czy to wystarczy, aby wyróżnić się i być atrakcyjnym kandydatem dla przyszłego pracodawcy?

 • 19.03.2024

  Budowanie zdrowych przyjaźni – klucz do szczęśliwego życia
  Otaczają nas ludzie, których spotykamy każdego dnia – w szkole, pracy czy w różnych społecznościach, do których należymy. Relacje, które tworzymy z innymi, mają ogromny wpływ na nasze życie. To one kształtują naszą tożsamość, wpływają na nasze samopoczucie i stanowią fundament naszej codzienności.

 • 18.03.2024

  5 rzeczy, które sprawią, że szybciej przyjdzie wiosna!
  Codziennie snujesz się po szkole i masz już dość wszystkiego? Czekasz na prawdziwą wiosnę i słońce? Zanim się doczekasz, nawet kiedy piękna pogoda się spóźnia, nie siedź bezczynnie. Zrób coś fajnego!

 • 14.03.2024

  Jakich zawodów warto się uczyć? Sprawdź prognozę ministerstwa
  Zastanawiasz się jaki zawód wybrać? Który z nich da ci gwarancję zatrudnienia i dobrze płatną pracę? Zajrzyj do prognozy zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego przygotowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 • 12.03.2024

  Co jest ważne na rynku pracy? Bilans kompetencji zawodowych, personalnych i społecznych
  Warto dostosować się do nowych warunków na rynku pracy, aby osiągnąć sukces zawodowy. Sprawdź czym są kompetencje i dlaczego warto je rozwijać.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11