Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Aktywne wakacje w Ełku

Wakacje to idealny czas na rozwijanie swoich pasji oraz zdobywanie nowych umiejętności. Młodzież z Hufca Pracy w Ełku aktywnie wykorzystała ten czas.

Działo się naprawdę sporo.

Wakacyjną przygodę rozpoczynały sporty wodne na Jeziorze Ełckim, a dokładnie gra terenowa na rowerach wodnych, deskach SUP i motorówkach.

Zmagania zostały poprzedzone instruktażem z zasad bezpieczeństwa na wodzie oraz nauką wiązania węzłów ratunkowych. W drugim dniu uczestnicy wybrali się na wycieczkę do Centrum Tradycji Mleczarstwa w Grajewie – Muzeum Mleczarstwa, połączoną z warsztatami edukacyjno-plastycznymi malowania po mleku „Wir mleczny”.

Kolejny dzień spędzili w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Tam odbyła się terenowa gra ekologiczna „Zagraj w odpady”. Następnie specjalistki rozwoju zawodowego z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP Ełk poprowadziły warsztaty pn. „Zasady bezpiecznej pracy podczas wakacji.

Oferty pracy krótkoterminowej dla młodocianych pracowników” połączone z ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasek. Przedostatni dzień został przeznaczony na zwiedzanie Muzeum Historycznego oraz Kolei Wąskotorowej, a główną atrakcję stanowiła przejażdżka starą kolejką do Sypitek. Ostatni dzień młodzież spędziła na Warsztatach Żeglarskich AHOJ na wodach Jeziora Ełckiego.

Następnie młodzi żeglarze mogli przetestować zdobyte umiejętności podczas dwugodzinnego rejsu, z małym przerywnikiem na zacumowanie przy plaży miejskiej i kąpiel w jeziorze pod okiem ratowników. Po takich przygodach udali się do pizzerii na zasłużoną pizzę. I tym smacznym akcentem zakończyli program „Aktywne lato 2022”.

 

 

Autor tekstu: Agnieszka Sadowska – st. wychowawca Hufca Pracy w Ełku

Autor zdjęć: Anna Minkiewicz – wychowawca Hufca Pracy w Ełku, Agnieszka Sadowska – st. wychowawca Hufca Pracy w Ełku

 

 

Zdjęcie nr 1-5_młodzież podczas warsztatów żeglarskich na Jeziorze Ełckim

Zdjęcie nr  6-8_młodziez podczas uprawiania sportów wodnych

Zdjecie nr 9_wspólne ognisko podczas spotkania z pracownikami Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Ełku

Zdjęcie nr 10_ młodzież podczas warsztatów edukacyjno-plastycznych „Mleczny wir”

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron