Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Praca dla nieletnich – gdzie szukać ofert?

2023-06-16

Jesteś nastolatkiem i szukasz pracy? Podpowiemy, jak to zrobić!

Pracować można już po skończeniu 15 lat. To świetnie, jeśli jako młoda osoba chcesz pracować i zarabiać własne pieniądze. Oprócz nich możesz też zdobyć nowe umiejętności i doświadczenie zawodowe.

 

Wszystko, co musisz wiedzieć o swoich prawach jako pracownika młodocianego, znajdziesz tutaj: Praca dla nieletnich – co warto wiedzieć.

 

Gdzie szukać ofert pracy dla nieletnich?

 

Przede wszystkim przypominamy o korzystaniu z wyszukiwarki ofert Młodzieżowego Biura Pracy OHP.

 

Znajdziesz w niej oferty zbierane specjalnie z myślą o młodych ludziach.

 

Możesz też osobiście zgłosić się do Młodzieżowego Biura Pracy – adresy jednostek z twojej okolicy znajdziesz w naszej wyszukiwarce jednostek.

 

W MBP możesz:

  • wypełnić ankietę poszukującego pracy,
  • przeglądać oferty zgłoszone przez pracodawców,
  • brać udział w targach i giełdach pracy,
  • skonsultować swoje dokumenty aplikacyjne ze specjalistą,
  • zasięgnąć porady odnośnie poszukiwania pracy.

 

Internet

W dzisiejszych czasach pracy szukamy głównie przy pomocy internetu. Jest mnóstwo wyszukiwarek pracy, dzięki którym znajdziesz lokalne oferty. Wystarczy wybrać odpowiednie kategorie, by uzyskać wyniki dotyczące twojej miejscowości i okolic.

Najpopularniejsze strony z wyszukiwarkami, również z ofertami pracy dla nieletnich, to:

Na tych stronach przejrzysz oferty z przeróżnych branż.

Jeśli natomiast jesteś zainteresowany pracą w konkretnej firmie, zajrzyj na jej stronę. Wiele firm posiada na swojej stronie zakładkę „Praca”, „Kariera” lub „Dołącz do nas”. Na takiej podstronie znajdziesz aktualne informacje o wolnych stanowiskach pracy w danym miejscu.

 

Social media

Facebook oraz LinkedIn to kolejne miejsca w internecie, w których warto szukać pracy. Na Facebooku tworzone są specjalne grupy z ofertami pracy. Możesz też poszukać takich, na których udostępniane są oferty specjalnie dla młodzieży, np.

 

Pamiętaj, że w takich grupach można natknąć się na nieuczciwe oferty pracy. Podchodź ostrożnie do takich, które obiecują łatwą i dużą kasę w krótkim czasie. Poinformuj rodziców, że chcesz szukać pracy na takiej grupie, zwłaszcza, jeśli będziesz wybierać się na rozmowę kwalifikacyjną.

 

Więcej szczegółów na temat szukania pracy przy pomocy mediów społecznościowych znajdziesz w tekście: Jak szukać pracy przy pomocy mediów społecznościowych?

 

Znajomi

Dobrym pomysłem jest poinformowanie znajomych, że szukasz pracy. Zrób to na żywo lub poprzez wrzucenie informacji na swoją tablicę na Facebooku. Może ktoś z twojego otoczenia będzie pamiętał o tobie, kiedy natknie się na jakąś ciekawą ofertę pracy.

 

Jak zabrać się za szukanie pracy, kiedy jesteś nastolatkiem? Szczegółowo opisaliśmy to w naszym poradniku, który możesz pobrać za darmo! Obejrzyj też nasz film na temat szukania pracy!

 

Polecamy też nasz film o skutecznym szukaniu pracy!

 

 

Autor: Joanna Buharewicz


Widok zawartości stron Widok zawartości stron