Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Na małopolskich szlakach

W dniach 11-20 lipca uczestnicy z dwóch jednostek Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Rzeszowie - 9-12 Hufca Pracy w Jarosławiu oraz 9-13 Hufca Pracy w Przemyślu, spędzali wolny czas w ramach Aktywnego Wypoczynku z OHP – 2022 r. na letniej kolonii w Krakowie.

Celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań turystyczno-krajoznawczych, sportowo-rekreacyjnych, spędzanie wolnego czasu, zdrowo, bezpiecznie, ciekawie i aktywnie.

Oferta wypoczynku zawierała bogaty program, który wypełniony aktywnością nie pozwolił uczestnikom na nudę. Uczestnicy skorzystali z szerokiej gamy atrakcji związanych przede wszystkim z rekreacją i turystyką. Odwiedzili Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu, Ojcowski Park Narodowy i Ruiny Zamku w Ojcowie, Jaskinię Łokietka, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, Zamek Królewski na Wawelu, Basztę Sandomierską, Ogrody Królewskie, Smoczą Jamę w Krakowie, Park Rozrywki „Energylandia” w Zatorze oraz wiele innych ciekawych miejsc.

W ramach relaksu młodzież korzystała z obiektu sportowo-rekreacyjnego, jakim był Zalew „Bagry” - jedno z niewielu kąpielisk w Krakowie, gdzie można było bezpiecznie pływać, wypoczywać na piaszczystej plaży i uprawiać sporty wodne. W wolnych chwilach odbywały się zajęcia sportowe - koszykówka, siatkówka, tenis stołowy, zajęcia Nordic Walking, gry w karty
i szachy.

Udział w letniej kolonii był okazją do propagowania wśród uczestników turystyki jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu oraz rozwijania zainteresowań i pasji. Młodzież zgodnie przyznała, że ten wspólnie spędzony czas był niezwykły i będzie należał do jednych z najpiękniejszych wspomnień, które uczestnicy zabiorą ze sobą.

 

Autor tekstu i zdjęć: Joanna Żaczek st. wych. 9-13 HP w Przemyślu

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron