Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Niecodzienni goście z wizytą w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie

9 kwietnia Komendant Główny OHP Pan Jerzy Budzyn wraz z Kierownikiem Zespołu Komunikacji Społecznej i Promocji p. Radosławem Watras gościł w OSiW w Wasilkowie i Podlaskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP w Białymstoku.

Wizyta była okazją do zaprezentowania bieżącej działalności placówki oraz ciekawych rozmów z kadrą  i młodzieżą.

Gospodynią spotkania była Komendant Wojewódzka OHP na Podlasiu Pani Edyta Kondzior, która oprowadzając niecodziennych gości po placówce m.in.: przedstawiła bazę warsztatową i bazę internatu. W trakcie spotkania Kierownik Ośrodka Pani Beata Bratumił opowiadała o działalności ośrodka, codziennym w niej życiu podopiecznych uczestników OHP, o problemach i sukcesach. Uczestnicy OHP i przedstawiciele kadry także zabierali głos i prezentowali realizowane przez siebie zadania m.in. na warsztatach krawieckich, gastronomicznych, fryzjerskich i budowlanych.

Okazało się, że młodzież aktualnie bardzo intensywnie przygotowuje się do planowanych w czerwcu egzaminów końcowych. Więc jest to dla niej czas bardzo trudny i zaczyna być stresującym. Komendant Główny OHP podczas rozmów wspierał podopiecznych placówki dobrym słowem i dodawał otuchy, co zostało przez młodzież mile zauważone.

Goście odbyli też krótką wizytę w siedzibie Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Białymstoku oraz odwiedzili placówki podległe podlaskiej komendzie mieszczące się w tym samym budynku, tj.: Hufiec Pracy i Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży, a także miejsce pracy zespołów podległych Komendzie Głównej OHP, tj.: Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia „Zielona Linia” i Elektroniczne Centrum Aktywizacji Młodzieży (ECAM). Podczas spotkania roboczego z kadrą z wymienionych jednostek okazało się, że jest wiele ważnych bieżących problemów do rozwiązania, które przyczynią się do jeszcze lepszego ich funkcjonowania.

Te krótkie, ale intensywne wspólne spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci kadry  i wasilkowskiej młodzieży.

 

Autorka zdjęć i tekstu: Elżbieta Dziemianiuk, rzecznik prasowy PWK OHP w Białymstoku

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron