Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

O działalności jednostek OHP i EURES z młodzieżą w Przemyślu

15 maja 2024 r. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Przemyślu zostało zaproszone do udziału w lokalnym wydarzeniu organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szklono – Wychowawczy nr 3 w Przemyślu pod nazwą „Dzień samorządności”.

 

W tym dniu młodzież uczęszczająca do szkoły zamiast tradycyjnych lekcji wzięła udział w różnych warsztatach przygotowanych przez nauczycieli szkoły oraz zajęciach o rynku pracy.

Kadra rozwoju zawodowego z CEiPM przedstawiła aktualną sytuację na rynku pracy i omówiła zadania jakie realizują Ochotnicze Hufce Pracy na rzecz młodzieży. Podano ofertę kursów zawodowych zaplanowaną na bieżący rok oraz poinformowano o możliwości udziału w realizowanym projekcie pod nazwą „Odpowiedzialni za przyszłość” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego+. Doradca zawodowy opowiedział o głównych celach działalności Mobilnych Centrów Informacji Zawodowej. Zaznaczył, że każdy może bezpłatnie skorzystać z porad doradców zawodowych, ocenić swoje predyspozycje i zainteresowania zawodowe czy zaplanować ścieżkę kariery zawodowej.

Natomiast pośrednik pracy podał możliwości podjęcia pracy krótkoterminowej, stałej, sezonowej w kraju lub za granicą za pośrednictwem Młodzieżowego Biura Pracy oraz przedstawił aktualne oferty pracy. Ponadto młodzież dowiedziała się, czym jest EURES, jakie usługi i korzyści oferują Europejskie Służby Zatrudnienia. Podkreślono, iż w tym roku sieć EURES obchodzi jubileusz pod nazwą „30 lat EURES - Godna praca w całej Europie”. Zainteresowanych zachęcano także do odwiedzenia krajowej strony EURES POLSKA oraz serwisu społecznościowego Facebook „EURES POLSKA”, gdzie można uzyskać rzetelne informację na temat bezpiecznego poruszania się po europejskim rynku pracy, warunków życia i pracy za granicą, możliwości wsparcia w procesie rekrutacji lub skonstruowania Europass na rynek europejski.

Uczestnicy spotkania na zakończenie zajęć otrzymali od pracowników CEiPM w Przemyślu drobne upominki, materiały informacyjne i zostali zaproszeni do odwiedzenia jednostek OHP oraz konsultacji indywidualnych.

 

Autor tekstu i zdjęć: Joanna Książek – pośrednik pracy, Lidia Katan-doradca zawodowy

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron