Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Ratowniczka Natalia

2024-01-17

Przy okazji tegorocznego Dnia Ratownika Medycznego, poświęconego tak ważnym dla społeczeństwa pracownikom, kadra Młodzieżowego Centrum Kariery w Policach opowiedziała historię Natalii, która przeszła niezwykłą drogę: od uczestniczki projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” do pracy w zawodzie ratowniczki medycznej.

Kilka lat temu Natalia rozpoczęła swoją zawodową drogę, zainspirowana chęcią pomagania innym w najtrudniejszych chwilach. Natalia marzyła o zawodzie ratowniczki medycznej, ale bardzo obawiała się kontaktu z dziećmi. Zdawała sobie sprawę z tego, że taki kontakt byłby w tej pracy nieunikniony. Postanowiła jednak przełamać swoje obawy. Zgłosiła się do Młodzieżowego Centrum Kariery w Policach i wzięła udział w realizowanym przez nie projekcie. Dawał on możliwość zrealizowania kursu opiekunki dziecięcej. Natalia dołączyła do projektu, żeby lepiej poznać „małego człowieka”. Wiedziała, że to ważne w jej wymarzonym zawodzie. Ta decyzja była początkiem fascynującej i pełnej wyzwań przygody.

 

Uczestniczka przeszła pozytywnie szkolenia i egzaminy, wyróżniając się pasją i zaangażowaniem. Jej umiejętność zachowania spokoju podczas kryzysowych sytuacji oraz troska o pacjentów sprawiły, że szybko zdobyła uznanie swojego zespołu.

 

To jednak nie jest jeszcze finał medycznej edukacji Natalii, która obecnie nadal pracuje jako ratowniczka medyczna i jednocześnie studiuje medycynę na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

 

Historia Natalii to doskonały przykład, że determinacja i poświęcenie prowadzą do osiągnięcia celów, nawet tych najbardziej ambitnych. Inspiruje ona do realizowania zawodowych marzeń.

 

Uczestnicy i kadra ZWK OHP dziękują wszystkim ratownikom i ratowniczkom medycznym za ich niezwykłą pracę i poświęcenie, a Natalii życzą dalszych sukcesów!

 

Autorka: Agnieszka Miś – pośredniczka pracy, MCK Police

Zdjęcia: archiwum prywatne Natalii Opłatek

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron