Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Robię to, co kocham – pasja i praca absolwenta OHP

2023-12-27

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Pawłem, ubiegłorocznym absolwentem 15-42 Hufca Pracy we Wrześni, wykształconym tapicerem oraz pasjonatem pożarnictwa.

Paweł prężnie uczestniczy w wielu aktywnościach sportowych i sprawnościowych. Angażuje się w różne przedsięwzięcia lokalne i regionalne, a także chętnie bierze udział w organizowanych szkoleniach i kursach kwalifikacyjnych, zdobywając nowe doświadczenia i umiejętności. Jest dumny ze swoich osiągnięć i zrealizowanych przedsięwzięć, jednak nie spoczywa na laurach. Ma mnóstwo planów na przyszłość, sukcesywnie do nich dąży, bo jak sam wielokrotnie powtarza: „Robię to, co kocham i to mnie napędza”.

 

Hobby w Twoim życiu

Mam wiele pasji. W trakcie edukacji i uczestnictwa w OHP brałem udział w wielu przedsięwzięciach sportowych i sprawnościowych. Polubiłem sport i współzawodnictwo, a najbardziej piłkę nożną. Z zaangażowaniem wspieram również lokalną społeczność, biorąc udział i organizując różne akcje charytatywne i pomocowe. Mimo to, moim największym zainteresowaniem jest pożarnictwo.

 

Początki przygody z pożarnictwem

Od dzieciństwa interesowałem się pożarnictwem. Podziwiałem strażaków za ich poświęcenie, pracę na rzecz społeczeństwa i chęć niesienia pomocy. Chciałem być taki jak oni. Uwielbiałem patrzeć na wozy strażackie i uczestniczyć w lokalnych zawodach oraz rywalizacjach między regionalnymi jednostkami OSP. Moja aktywna przynależność do grona OSP rozpoczęła się właśnie podczas takiego pikniku. Od dwóch lat jestem członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej we Wrześni.

 

Jak zostać członkiem jednostki OSP?

Uczestnik Ochotniczej Straży Pożarnej musi być pełnoletni. Obligatoryjne jest również posiadanie obywatelstwa polskiego oraz aktualnych badań lekarskich. Zrealizowanie szkolenia BHP oraz zaliczenia podstawowego szkolenia dla strażaków również warunkuje uczestnictwo w akcjach i czynnościach ratowniczych.

 

Twoje plany na przyszłość

Jakie są moje plany na przyszłość? Jestem czeladnikiem w zawodzie tapicer. W tym momencie nie pracuję w swoim wyuczonym fachu, jednakże nie wykluczam tej opcji w swojej przyszłości. Mam doskonałe podwaliny edukacyjne, wypracowane w trakcie lat szkolnych. Uczestnictwo w OHP dało mi możliwość wzięcia udziału w wielu kursach kwalifikacyjnych, takich jak wózek widłowy z bezpieczną wymianą butli czy uprawnienia elektryczne do 1 kw. Myślę, że moje kompetencje, predyspozycje i ogrom chęci to solidny fundament do dobrego startu w przyszłość. Mam kilka planów i marzeń zawodowo-edukacyjnych. Najmocniej liczę na to że kiedyś zostanę zawodowym strażakiem w Państwowej Straży Pożarnej. Mam nadzieję, że uda mi się zrealizować ten, jak i inne cele.

 

Autor: Martyna Pietryga

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron