Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wiek to tylko liczba

Młodzi ludzie z giżyckiego OHP realizujący projekt „Razem w formie” w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności zorganizowali wyjątkowy piknik w Świetlicy Socjoterapeutycznej działającej przy Centrum Profilaktyki w Giżycku.

Wydarzenie, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, przyciągnęło uczestników w różnym wieku, promując zdrowy styl życia i wartości międzypokoleniowej integracji.

Piknik rozpoczął się malowniczym rejsem statkiem „Dźwina” po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Uczestnicy mogli podziwiać przepiękne widoki, a także delektować się lodami w towarzystwie Burmistrz Ewy Ostrowskiej, Zastępcy Burmistrza Kamila Wojciechowskiego oraz pani Beaty Górczyńskiej.

Następnie w świetlicy odbyły się zajęcia sportowe prowadzone przez trenera Szkoły Piłkarskiej „Gol”. Podczas wydarzenia promowano projekt „Razem w formie”, a goście mieli okazję podziwiać prace plastyczne oraz wystawę zdjęć dokumentujących działania projektowe.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w której każdy uczestnik otrzymał sportowy upominek. Młodzież przekazała sprzęt sportowy dzieciom uczęszczającym do Świetlicy Socjoterapeutycznej. Czas umilał zespół „Pląs” z Klubu Seniora Mazury Giżycko, a taneczne występy podopiecznych świetlicy i giżyckiego OHP do piosenki „Jerusalema” podbiły serca wszystkich obecnych.

„Relacje, które pojawiły się podczas pikniku, pomogły w przełamywaniu barier międzypokoleniowych. Wiek to tylko liczba” – wspominała jedna z uczestniczek projektu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc w organizacji pikniku, wspólną zabawę i chęć integracji ze środowiskiem lokalnym. Wspólne działania miały na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz promowanie wartości takich jak szacunek, empatia i zrozumienie.

 

Autor tekstu i zdjęć: Elżbieta Jabłońska

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron