Im się udało Im się udało

 • 05.10.2020

  Bezinteresowana pomoc uczestników z OSiW w Tczewie
  Karol Mulik, uczestnik OSiW w Tczewie, tegoroczne wakacje postanowił spędzić w formie „turystyki pracującej”. Przy współudziale Pani Lucyny Jabłońskiej, pośrednika pracy MCK w Tczewie, która pomogła znaleźć pracodawcę i dopełnić wszelkich formalności w związku z zatrudnieniem w Niemczech, Karol wyjechał do pracy w Remsfeld.

 • 21.08.2020

  „Fryzjerstwo to nie zawód – to moja pasja!” Wywiad z Sandrą Kurylonek
  Sandra jest tegoroczną absolwentką 12-35 Hufca Pracy w Sosnowcu. Uczestniczka trzy lata kształciła się w Szkole Branżowej I stopnia Zespołu Szkół Zawodowych w Sosnowcu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach w zawodzie fryzjer. Jej początki w OHP nie były łatwe.

 • 07.08.2020

  „Mnie się udało, tobie także się uda!” – wywiad z Adamem
  Adam to absolwent OHP, który spędził w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Mysłakowicach sześć długich lat – lepszych i gorszych. Nie zawsze zachowywał się odpowiednio, ale mimo to udało mu się wyjść na prostą. W szczerym wywiadzie opowiada, jak wyglądało jego życie w czasie nauki w OHP.

 • 17.07.2020

  Z OHP do restauracji hotelowej
  Jacek jest absolwentem OSiW w Nowej Soli. Uwielbia gotować, dlatego postanowił nauczyć się zawodu kucharza. Ciężko pracował na swój sukces i dzięki zaangażowaniu zdobył wymarzoną pracę w restauracji hotelowej. Zobacz, jak mu się to udało!

 • 06.07.2020

  Cierpliwość popłaca. Jej się udało!
  Kinga była uczestniczką Hufca Pracy w Świebodzinie w 2008 roku. Czas spędzony w hufcu był dla niej początkiem niezwykłej przygody, która trwa do dzisiaj.

 • 02.07.2020

  Fryzjer w dobrym stylu, czyli Piotr Szeliga – absolwent 11-7 HP w Gdańsku
  Piotr jest absolwentem Zespołu Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim. W ubiegłym roku szkolnym ukończył kierunek fryzjerstwo.

 • 02.07.2020

  Pomysł na karierę? Sushi! #Wywiad z Szymonem Jakubcem
  Zapraszamy na rozmowę z tegorocznym absolwentem, Szymonem Jakubcem, który swoje umiejętności gastronomiczne kształcone w hufcu rozwija dalej, prowadząc bar sushi.

 • 01.07.2020

  Rozwijam swoje pasje – wywiad z Karoliną
  Różnie układają się losy młodzieży po ukończeniu szkoły. Jedni czekają na to, co życie przyniesie, inni biorą życie w swoje ręce. Jedną z osób, która postanowiła zwalczyć o swoją lepszą przyszłość i sukces zawodowy jest Karolina, absolwentka 11-18 Hufca Pracy w Nowym Dworze Gdańskim.

 • 23.06.2020

  Weronika i jej pasje
  W kręgu uczestników 11-19 Hufca Pracy w Słupsku znajdują się osoby, które wyróżniają się swoimi niebanalnymi pasjami. Do takich osób należy Weronika Bućko, uczennica trzeciej klasy Szkoły Branżowej „Złoty Fach” w Słupsku. Naukę zawodu odbywa jako sprzedawca w Księgarni w Kępicach.

 • 19.06.2020

  Moc jest w nas! – relacja ze spotkania z Klubu Absolwenta
  Planowaliśmy uroczyste spotkanie Klubu Absolwenta. Wyjątkowe, bo tym razem miało być skierowane do absolwentek-matek z okazji Dnia Matki. Niestety covid-19 pokrzyżował nasze plany.

 • 15.06.2020

  Siła charakteru – sportowa historia Przemka
  Czy zwykły chłopiec z małego miasteczka może coś osiągnąć? Przyjęło się, że trzeba mieć szczęście. Ale czy to wystarczy? Zwykle prócz szczęścia, a często też zamiast niego, potrzebna jest praca nad sobą, wewnętrzna dyscyplina i – o czym nie należy zapominać – wsparcie innych.

 • 26.05.2020

  Znalazłam swoje szczęście - wywiad z Oliwką
  - Od dziecka chciałam być fryzjerką albo kosmetyczką. Czesałam i malowałam lalki. Moje marzenia spełniły się kilkanaście lat później – zdradza Oliwia Banaszkiewicz. Dziś ma 19 lat. Skończyła OHP w Częstochowie. Teraz układa włosy swoim klientkom i wie czego chce.