Aktualności Aktualności

 • 11.04.2024

  Jak wspierać zdrowe nawyki online u nastolatków?
  5 godzin i 36 minut – tyle czasu dziennie spędza przeciętny polski nastolatek w internecie. Czas korzystania z sieci przez młodzież w dni powszednie wzrasta, a ich aktywność w dni wolne od zajęć szkolnych koncentruje się głównie na cyberprzestrzeni. Przytoczone dane pochodzą z badania Nastolatki 3.0 i zdecydowanie powinny skłonić rodziców do kształtowania w swoich dzieciach zdrowych nawyków cyfrowych.

 • 21.03.2024

  Jak rozwijać umiejętności interpersonalne u nastolatków?
  Rozwijanie umiejętności interpersonalnych u nastolatków jest kluczowe dla ich sukcesu osobistego i zawodowego w przyszłości. Sprawdź kilka sposobów, jak można pomóc rozwijać te umiejętności.

 • 06.03.2024

  Jak nauczyć nastolatka odpowiedzialności finansowej po otrzymaniu pierwszej pensji?
  Twoje prawie dorosłe dziecko poszło do pierwszej pracy? A może rozpoczęło płatne praktyki w ramach nauki zawodu? To dobry moment, by porozmawiać o odpowiednim zarządzaniu pieniędzmi. Sprawdź, co warto przekazać nastolatkowi na temat odpowiedzialności finansowej.

 • 22.02.2024

  Jak wspierać nastolatka w zdobywaniu doświadczenia zawodowego?
  Zdobywanie doświadczenia zawodowego przez nastolatka może być wyzwaniem. Warto wiedzieć, w jaki sposób go w tym wesprzeć.

 • 31.01.2024

  Jak łączyć pasje nastolatka z rozwojem zawodowym?
  Łączenie pasji z praktycznymi umiejętnościami zawodowymi to świetny sposób na rozwijanie się i przygotowanie do przyszłej kariery. Zastanawiasz się, jak pomóc w tej kwestii nastolatkom? Skorzystaj z naszych wskazówek.

 • 17.01.2024

  Twoje dziecko będzie mieszkać w internacie? Sprawdź, co się z tym wiąże
  Jeśli twoje dziecko będzie mieć okazję zamieszkać w internacie, warto się zastanowić, co się z tym wiąże. Mamy kilka informacji, które mogą rozwiać ewentualne wątpliwości.

 • 28.12.2023

  Książki dla rodziców nastolatków, które warto przeczytać
  Chcesz zrozumieć, co drzemie w młodych ludziach borykających się z okresem dojrzewania? Skorzystaj z naszych propozycji książek dla rodziców nastolatków, które warto przeczytać.

 • 13.12.2023

  Jak sprawdzić uczciwość pracodawcy twojego dziecka?
  Wasze dziecko otrzymało ostatnio ciekawą propozycję pracy? Zanim zgodzicie się na nowe wyzwanie, warto sprawdzić, czy przyszły pracodawca jest uczciwy i godny zaufania. Istnieje kilka skutecznych sposobów, które pomogą ocenić wiarygodność firmy i zadbać o dobre warunki zatrudnienia dla waszych pociech.

 • 27.11.2023

  Jak pomóc dziecku wybrać szkołę średnią?
  Nadchodzi moment, kiedy wasze dzieci, kończące szkołę podstawową, stają przed ważnym wyborem dotyczącym szkoły średniej. Jak wspomóc je w dokonaniu mądrego wyboru? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne.

 • 07.11.2023

  Czy nastolatek może uczyć się zawodu poza szkołą?
  Jesteś rodzicem lub opiekunem nastolatka, który z różnych powodów nie może lub nie chce kontynuować nauki w szkole branżowej I stopnia? Sprawdź, w jaki sposób może uczyć się zawodu nie chodząc do szkoły.

 • 31.10.2023

  Jakie prawa w pracy ma twoje nastoletnie dziecko?
  Twoje nastoletnie dziecko chce pracować? Świetnie! To znaczy, że rozumie, jak ważna jest samodzielność finansowa i ma poszanowanie dla pracy. Warto wiedzieć, jakie prawa przysługują w pracy pracownikom młodocianym.

 • 25.10.2023

  Niepełnoletni absolwenci szkół branżowych I stopnia a obowiązek nauki
  Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. wskazuje, że każdy ma prawo do nauki, a do 18 roku życia jest ona obowiązkowa. Co w sytuacji, gdy absolwentem szkoły branżowej I stopnia jest siedemnastolatek?

 • Strony: 1  2  3