Im się udało Im się udało

 • 23.06.2021

  Pasja często rodzi się przez przypadek - historia Patryka
  Patryk Pasierb to absolwent Hufca Pracy 5-16 w Sieradzu. Ten skromny, sympatyczny chłopak szybko dał się poznać jako człowiek pracowity i ambitny, a z czasem także jako aktywny uczestnik naszego hufca.

 • 15.06.2021

  Konsekwentnie do celu – historia Justyny
  Młodzi ludzie często nie planują swojej przyszłości. Powinien przyjść jednak taki moment, by zastanowić się nad tym, co może sprawiać ci największe satysfakcję. Warto wyznaczać swoje cele zawodowe i spełniać marzenia, tak jak to udaje się Justynie, absolwentce ze szczecineckiego Hufca Pracy.

 • 18.05.2021

  Fryzjerstwo – moja pasja. Wywiad z Łukaszem Sołtysem
  Łukasz Sołtys to uczestnik OSiW Zielona Góra, uczeń III klasy Szkoly Branżowej I stopnia nr 1 ZSPiKZ w Zielonej Górze, który w tym roku kończy naukę w zawodzie fryzjer.

 • 29.04.2021

  Spełniając swoje trenerskie marzenia - historia Daniela
  Daniel to absolwent Hufca Pracy, który uczęszczał do Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie. W trakcie nauki zdobył kwalifikacje elektryka i dziś pracuje w tym zawodzie u pracodawcy, u którego się kształcił. Po pracy oddaje się zaś swojej największej pasji, jaką jest piłka nożna.

 • 27.04.2021

  Instruktor Zumby – historia absolwenta
  Każdy z nas ma jakiś cel, do którego dąży – idzie do przodu, chce być doskonały w tym, co robi. Inwestowanie w siebie, spełnianie marzeń daje nam poczucie bezpieczeństwa i satysfakcji.

 • 15.04.2021

  Historia Czarka – mistrza fryzjerstwa
  Rozmowa z Cezarem Juliuszem Żak – mistrzem fryzjerstwa, absolwentem Hufca Pracy w Elblągu (Warmińsko-Mazurska WK OHP).

 • 17.03.2021

  Nie wiem, co to nuda – wywiad z Jakubem Lewickim, uczestnikiem HP w Brzegu
  Jakub Lewicki jest uczestnikiem Hufca w Brzegu. Obecnie kształci się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych. W wywiadzie opowiedział nam o swoich pasjach oraz o tym, skąd znajduje na wszystko chęci i czas.

 • 11.03.2021

  Mój zawód cukiernik – losy absolwenta
  Każdy z nas, gdzieś w środku chce iść do przodu, być profesjonalistą w tym, co robi. Inwestowanie w siebie daje nam poczucie bezpieczeństwa, zapewnia znalezienie wymarzonej, a także dobrze płatnej pracy.

 • 01.03.2021

  Co mi dało OHP? Historia Eweliny
  Życie człowieka, a szczególnie tego na początku swojej ścieżki zawodowej, jest dynamiczne i nieprzewidywalne. Z pracy na etacie do własnej działalności w ciągu 2 lat to nie lada wyczyn. Taką właśnie decyzję podjęła Ewelina Turowska, absolwenta Hufca Pracy w Augustowie, która chętnie nam o tym opowiedziała.

 • 25.02.2021

  Jak Mela została kucharzem
  Dzisiaj chcielibyśmy przybliżyć historię jednej z naszych uczestniczek. Historię ukazującą, że nie zawsze od początku trzeba mieć plan i pomysł na życie. Czasem koncepcja rodzi się nagle, trzeba tylko umieć słuchać.

 • 27.01.2021

  Sebastian podbija Europę
  Sebastian Pacholczyk jest absolwentem Środowiskowego Hufca Pracy w Elblągu – Grupy Wychowawczej w Braniewie, gdzie kształcił się na kierunku monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych. Swoją przygodę z zawodem rozpoczął w wieku 15 lat jako uczeń Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie, małym miasteczku w województwie warmińsko-mazurskim.

 • 28.12.2020

  Chcieć, to móc - historia Wojtka z Bytowa
  Co roku placówkę 11-20 Hufca Pracy w Bytowie opuszcza kilkunastu absolwentów. Wielu z nich już podczas pobytu w hufcu daje się poznać jako osoby mające określone plany na przyszłość, niektórzy otwarcie o nich mówią, a nawet próbują wdrożyć je w życie.