Im się udało

Fryzjerstwo - moja przyszłość Kinga jest absolwentką 11-4 Hufca Pracy w Starogardzie Gdańskim i rozwijającą się fryzjerką. Pełna energii i pasji nastolatka od samego początku zarażała optymizmem i uśmiechem. Wierzyła w siebie i w swoje możliwości, nie bez powodu. Gdy tylko ją poznaliśmy wiedzieliśmy, że będzie fryzjerką przez duże „F”.

Wywiad z absolwentką – Oktawią Radwan Oktawia Radwan to absolwentka Hufca Pracy w Inowrocławiu. Wykształciła się w zawodzie kucharz i obecnie pracuje w restauracji, w której odbywała praktyki. Oktawia jest bardzo zadowolona z uczestnictwa w OHP, o czym opowiada w wywiadzie.

Mieć konkretny zawód – to się opłaca Wielu młodych ludzi kończących szkołę podstawową często boryka się z dylematami dotyczącymi wyboru szkoły czy zawodu. Taką niezdecydowaną osobą byłam również ja.

Wiktoria i jej miłość do książek Wiktoria, uczestniczka 9-15 Hufca Pracy w Tarnobrzegu, opowiada, jak zaczęła się jej książkowa pasja i przygoda z bookstagramem.

Historia Kamila Belinga – absolwenta OHP Co roku Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Tczewie opuszcza kilkunastu absolwentów. Wielu z nich daje się poznać jako osoby mające określone plany na przyszłość, które próbują wdrożyć w swoje życie.

Freestyle’owy chłopak Freestyle football wymaga doskonałej koordynacji ruchowej oraz samodyscypliny i konsekwencji w dążeniu do perfekcji. Takimi predyspozycjami charakteryzuje się tegoroczny absolwent Hufca Pracy 16-5 ze Szczecina.

Czas nauki jest tu i teraz – wywiad z Julią Bydgoski Hufiec Pracy w ramach cyklu wywiadów pt. „Przedsiębiorczy Absolwent – jemu się udało” przedstawia sylwetkę Julii Bączek, absolwentki roku 2022.

Ruch i muzyka - to co kocham. Wywiad z absolwentką OHP Aleksandra Kamińska, dzięki swojej pozytywnej postawie oraz chęci dzielenia się swoimi umiejętnościami, jest godną podziwu absolwentką z 11-12 HP w Gdyni. Zapraszamy na wywiad z Olą.

Z wizytą studyjną u absolwenta stalowowolskiego Hufca Pracy Doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Stalowej Woli 17 marca zorganizował wizytę studyjną dla uczestników 9-17 Hufca Pracy.

Moja praca we Francji – wywiad z Kingą Kinga Jagielska to absolwenta Hufca Pracy w Koninie, która po ukończeniu nauki postanowiła zrealizować cel, który planowała od dawna – czyli pracę sezonową za granicą. W rozmowie opowiedziała o swoich doświadczeniach oraz zaletach takiego rodzaju zatrudnienia.

Absolwent Roku 2016 - 6 lat później Losy absolwenta OHP, który niejednokrotnie zdobywał podium w wielu przedsięwzięciach na szczeblu szkolnym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Zobaczcie, jak potoczyła się historia Kacpra po zakończeniu nauki w OHP.

To musiał być stolarz – wywiad z absolwentem OHP Michał Orzędowski, absolwent Hufca Pracy w Chełmie, opowiada o swojej fascynacji drewnem oraz tłumaczy, dlaczego pozaszkolna nauka zawodu była w jego przypadku strzałem w dziesiątkę.