Публикатор Публикатор

Назад

Najdziwniejsze zawody świata

Wykonywane przez nas zawody są zazwyczaj powszechnie znane i nikogo nie dziwią. Są jednak na świecie profesje, które mogą zaskoczyć. Nieco z przymrużeniem oka przedstawiamy najdziwniejsze zawody świata!

W internecie roi się od przeróżnych zestawień z serii „naj…”, a skoro praca to nieodłączny element naszego życia, również i ona stała się ciekawym pretekstem do podsumowań. Co można znaleźć w sieci na temat najdziwniejszych zawodów świata? Z dwóch przeglądów wybraliśmy najciekawsze naszym zdaniem przykłady. Są to raczej rzadkie profesje, niektóre dość kuriozalne, inne wręcz fascynujące… Zobaczcie sami!

Dojarz węży. Nazwa tej profesji brzmi absurdalnie (w naszym języku chyba ciężko znaleźć dobre określenie ma tę czynność), jednak istnieją na świecie osoby, które zawodowo zajmują się pozyskiwanie jadu węży. Jest on cenną substancją wykorzystywaną do produkcji antytoksyn i innych leków.

Upychacz pasażerów. To nie żart! Japończycy radzą sobie z ciasnotą w metrze właśnie przy pomocy zawodowych upychaczy, którzy sprawiają, że w wagonie może znaleźć się o wiele więcej osób niż mogłoby się wydawać.

Tester psiej karmy. Prawdziwie oddany temu zawodowi pracownik wierzy, że skoro sami nie chcemy czegoś zjeść, to dlaczego mielibyśmy dawać to naszemu psu? Dlatego z chęcią zjada wszelkie odmiany psiej karmy – od suchej po mokrą.

Żałobnik. Staropolskie „płaczki”, które lamentowały nad trumnami w czasie wiejskich pogrzebów, mają współcześnie swój odpowiednik. Żałobnika można zatrudnić w Afryce, Chinach, na Bliskim Wschodzie, a nawet w Wielkiej Brytanii – tutaj oczywiście można zamówić tę usługę przez internet.

Pracownik do liczenia ryb. Brzmi absurdalnie, a jednak jest to dość odpowiedzialna i wymagająca sporej wiedzy praca. Liczący ryby wykonuje swoje obowiązki, stojąc przed szybą, za którą przepływają ławice ryb, odróżnia poszczególne gatunki i wciska odpowiednie przyciski. Dzięki temu ustala się kwoty połowowe.

Gumolog. Niektóre koncerny produkujące gumę do żucia zatrudniają specjalnych testerów swoich produktów, którzy zawodowo zajmują się życiem gumy oraz wiedzą o niej dosłownie wszystko. Waga, wymiary, konsystencja, smak i zapach gumy są dla nich najważniejszymi rzeczami, jakimi zajmują się  w pracy.

Sekser. Swego czasu był to w Polsce dość znany zawód. Sekserzy zajmują się odróżnianiem płci małych kurczaków. Odróżnić dorosłą kurę od koguta potrafi każdy, ale w przypadku malutkich kurczaków tylko specjaliści potrafią rozpoznać ich narządy płciowe i posegregować je ze względu na płeć.

Zawodowy rabuś. W USA powstała firma, która zajmuje się napadami na banki, urzędy i korporacje, a wszystko po to, by sprawdzić stosowane tam zabezpieczenia. Instytucje, które posiadają ważne dane mogą zatrudnić zawodowego rabusia, który – jak prawdziwy złodziej – musi znaleźć lukę w systemie zabezpieczeń, by ukraść pieniądze czy cenne informacje. Dzięki temu napadnięta firma będzie mogła wzmocnić swoje zabezpieczenia przed prawdziwymi włamywaczami.

Projektant sukienek dla lalek. Małe dziewczynki uwielbiają pięknie ubrane Barbie. Specjalni projektanci malutkich sukieneczek i strojów muszą być więc bardzo kreatywni, by zaspokoić gusta wymagających klientek.

Przytulacz. Przyzwyczailiśmy się już, że Japończycy to dość specyficzny naród. To właśnie tam powstał pomysł, by za pieniądze przytulać ludzi. Wbrew pozorom odbiorców jest wielu – kiedy po stresującym dniu czeka na ciebie tylko pusty dom, lepiej udać do miejsca, w którym (za opłatą) możesz znaleźć ukojenie w czyichś ramionach. Pomysł przyjął się także w USA, gdzie za godzinę przytulania trzeba zapłacić nawet ok. 60 dolarów, jednak często samotni lub starsi ludzie decydują się na taką usługę.

Tester łóżek. Zapewne wiele osób chciałoby mieć pracę, w której płacą za spanie! Jest to możliwe w niektórych hotelach lub firmach produkujących materace. Tester łóżek musi przespać całą noc w hotelu lub uciąć sobie drzemkę na materacu, by potem opisać swoje wrażenia i zalety produktów na blogu lub serwisach społecznościowych.

Autor: Joanna Buharewicz

Źródła:
http://www.geekweek.pl/galerie/4260/najdziwniejsze-zawody-swiata?zdjecie=1#zdjecie
http://www.pulshr.pl/rekrutacja/25-najdziwniejszych-zawodow-swiata,20650,760,15810.html


Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента