Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

„Akcja Zima” w wielkopolskich jednostkach OHP

Podczas tegorocznych ferii zimowych, jednostki podległe Wielkopolskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP w Poznaniu, realizowały inicjatywy dla uczestników OHP oraz dzieci i młodzieży ze środowisk lokalnych.

Nie zabrakło spotkań z absolwentami oraz funkcjonariuszami Straży Pożarnej czy Policji. Podczas ferii, które w województwie wielkopolskim trwały od 30 stycznia do 10 lutego, pracownicy pionu opiekuńczo-wychowawczego oraz rozwoju zawodowego realizowali szeroką ofertę zajęć. Młodzież przez dwa tygodnie brała udział w takich wydarzeniach jak:

 1. Gry i zabawy świetlicowe zorganizowane przez Hufiec Pracy w Wolsztynie, Hufiec Pracy w Kościanie, Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Szamocinie, Hufiec Pracy we Wrześni, Hufiec Pracy w Poznaniu, Hufiec Pracy w Kole, Hufiec Pracy w Kaliszu, Hufiec Pracy w Słupcy, Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Próchnowie, Hufiec Pracy w Kłecku, Hufiec Pracy w Krotoszynie.
 2. Zajęcia „Akcja Zima” z doradcą zawodowym i pośrednikiem pracy zorganizowane przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Koninie, Młodzieżowe Centrum Kariery w Kole, spotkanie z pośrednikiem pracy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Gostyniu.
 3. Zajęcia sportowo-rekreacyjne na lodowisku zorganizowane przez Hufiec Pracy w Kościanie, Hufiec Pracy w Krotoszynie, Hufiec Pracy w Gostyniu.
 4. Wspólne wyjście na kręgielnie zorganizowane przez Hufiec Pracy w Krotoszynie, Hufiec Pracy w Turku, Hufiec Pracy w Kole, Hufiec Pracy w Kościanie, Hufiec Pracy w Kaliszu.
 5. Zajęcia dokształcające z języka angielskiego zorganizowane przez Hufiec Pracy w Ostrowie Wielkopolskim.
 6. Wspólne wyjście do kina zorganizowane przez Hufiec Pracy w Wolsztynie, Hufiec Pracy w Poznaniu, Hufiec Pracy w Turku, Hufiec Pracy w Ostrowie Wielkopolskim, Hufiec Pracy w Kaliszu, Hufiec Pracy w Słupcy, Hufiec Pracy w Kole, Hufiec Pracy w Koninie, Hufiec Pracy w Lesznie.
 7. Zajęcia i rozgrywki sportowe w tenisa stołowego zorganizowane przez Hufiec Pracy w Turku, Hufiec Pracy w Gostyniu.
 8. Wyjście na basen zorganizowane przez Hufiec Pracy w Gostyniu.
 9. Konkurs multimedialny zorganizowany przez Hufiec Pracy w Krotoszynie.
 10. Zajęcia plastyczne zorganizowane przez Hufiec Pracy w Kłecku, Hufiec Pracy w Śremie, Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Próchnowie, Hufiec Pracy w Słupcy, Hufiec Pracy w Kole.
 11. Organizacja warsztatów czytelniczych w Hufcu Pracy we Wrześni.
 12. Nauka gry w tenisa ziemnego zorganizowana przez Hufiec Pracy w Ostrowie Wielkopolskim.
 13. Warsztaty i konkurs fotograficzny zorganizowany przez Hufiec Pracy w Kłecku, Hufiec Pracy w Ostrowie Wielkopolskim.
 14. Zajęcia oraz warsztaty kulinarne zorganizowane przez Hufiec Pracy w Śremie, Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Szamocinie.
 15. Sportowe rozgrywki w piłkę halową, mecz piłki siatkowej zorganizowane przez Hufiec Pracy w Ostrzeszowie.
 16. Zajęcia strzeleckie na strzelnicy pneumatycznej, karaoke, wizyta w Urzędzie Gminy, Promocji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zorganizowane przez Hufiec Pracy w Ostrowie Wielkopolskim.
 17. Warsztaty "LEGO" zorganizowane przez Hufiec Pracy we Wrześni.
 18. Turniej w „ping-ponga” zorganizowany przez Hufiec Pracy w Wolsztynie.
 19. Wyjście do muzeum Narodowego w Poznaniu, Wycieczka do Centrum Szyfrów Enigma, ddwiedziny pensjonariuszek Domu Pomocy Społecznej w Poznaniu zorganizowane przez Hufiec Pracy w Poznaniu.

Zajęcia zorganizowane podczas ferii zimowych dostarczyły uczestnikom wydarzeń bardzo pozytywnych wrażeń oraz wiele radości. Ich celem było przede wszystkim zorganizowanie czasu wolnego dla młodzieży OHP oraz młodzieży i dzieci ze środowisk lokalnych, ale też ich integracja, która jest bardzo potrzebna i pokazuje, że bycie uczestnikiem OHP przynosi same korzyści.

Bardzo cieszy nas fakt, że młodzież tak chętnie korzystała z oferty zajęć zorganizowanych w ramach Akcji Zima 2023. Już przed feriami oraz przy organizacji każdego przedsięwzięcia zostały przypomniane zasady bezpieczeństwa oraz tego jak zachowywać się podczas spędzania ferii w domu i poza domem.

Na przyszły rok Kadra Wielkopolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Poznaniu planuje równie interesującą ofertę spędzania czasu wolnego.

 


 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron