Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

„Morska bryza z OHP 2021”

W dniach od 01.08 do 10.08.2021 r. uczestnicy z Hufca Pracy w Dzierżoniowie oraz Hufca Pracy w Ziębicach mogli cieszyć się z wyjazdu nad polskie morze.

Młodzież oprócz odpoczynku i opieki przez 10 dni miała zapewniony szereg atrakcji, w trakcie wyjazdu nikt nie mógł narzekać na nudę.Zwiedzili Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie, fortyfikacje obronne z II wojny światowej, mieli również przyjemność wyruszyć w rejs statkiem po morzu.

Młodzież chętnie wykorzystywała słoneczne dni do plażowania, morskich kąpieli, ale także aktywności fizycznej np. do gry w plażową siatkówkę czy aktywnego spacerowania brzegiem morza.


Ogromne wrażenie na uczestnikach wzbudzały piękne zachody słońca, które młodzież chętnie fotografowała. W dni mniej słoneczne mieliśmy przyjemność korzystać z krytego basenu.

Na zakończenie wypoczynku zorganizowane zostało ognisko w trakcie, którego mogliśmy powspominać najlepsze momenty z wspólnego pobytu nad morzem.

Wyjazdy takie jak nasz niewątpliwie oprócz tego, że pozwalają spędzić przyjemnie wakacje, mają bardzo duży wpływ na integrację młodzieży. Jak powszechnie wiadomo pielęgnowanie kontaktów rówieśniczych jest bardzo istotne dla rozwoju młodych ludzi, zwłaszcza w czasach trwającej pandemii Covid-19 i związanych z nią ograniczeń.


Zarówno wychowawcy, jaki uczestnicy bardzo dobrze oceniają wspólne wakacje, świadczy o tym przede wszystkim fakt, że większość uczestników pobytu zgłosiła ponowną chęć wyjazdu za rok jeśli tylko będzie taka możliwość.

 

Autor tekstu i zdjęcia: Marek Gołębiowski-wychowawca HP Dzierżoniów


Widok zawartości stron Widok zawartości stron