Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

„Pocztówka z wakacji”

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Legnicy od kilku lat organizuje letnie obozy wypoczynkowo-profilaktyczne w nadmorskich Łazach. To doskonała okazja, aby połączyć edukację z rekreacją.

 

W dniach 5-15 lipca 2023 r. w Łazach odbył się letni obóz organizowany przez pracowników Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Legnicy dla młodych z miasta i okolic. To cykliczne już przedsięwzięcie organizowane jest przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Legnica. Główną osią edukacyjną obozu była tematyka uzależnień obecnych wśród ludzi młodych. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w szeregu wydarzeń (prelekcje, warsztaty, wykłady, projekcje filmów), które przygotowane zostały przez pracowników Centrum.

Młodzież miała szansę dowiedzieć się jakie konsekwencje niosą niedozwolone substancje, jak się przed nimi chronić, kogo prosić o pomoc, a przede wszystkim jak reagować, kiedy spotkają się z nimi w najbliższym otoczeniu. Rozmowy napawały optymizmem, a wypracowane przez młodzież wnioski zachwycały mnogością rozwiązań. Stworzonymi materiałami będą mogli się podzielić ze swoją grupą rówieśniczą.

Obóz był nie tylko okazją do nauki, ale i czasem na odpoczynek po pracowitym roku szkolnym. Centrum zorganizowało szereg atrakcji. Do stałych wydarzeń należały wizyty na plażach, cykl zajęć i zawodów sportowych oraz spacery po malowniczej okolicy. Uczestnicy odwiedzili pobliskie Mielno, Koszalin i Darłowo. W Darłówku skorzystali z atrakcji aquaparku, a podczas wycieczki do Kołobrzegu zwiedzili latarnię morską i wypłynęli w rejs statkiem o zachodzie słońca po Kanale Drzewnym. Sportowemu charakterowi wydarzenia nadały wizyty w Parku Linowym i Parku Rozrywki „Pomerania”. Kulturalnym zwieńczeniem obozu była wizyta w kinie.

W tym roku niezwykłą atrakcją okazał się spacer w Słowiańskim Parku Narodowym w Czołpinie, gdzie młodzież miała okazję zwiedzać wydmy i latarnię morską. 

Po raz kolejny Centrum w Legnicy miało okazję spełnić swoją misję w najczystszej postaci. Połączenie wypoczynku i edukacji to kwintesencja działań jednostki. Tym bardziej cieszy zadowolenie widoczne na twarzach uczestników oraz zapewnienia, że za rok znowu spotkamy się w Łazach w tym lub większym gronie.

 

Autor tekstu: Małgorzata Derkacz – dyrektor CEiPM OHP w Legnicy

Autor zdjęcia: Jerzy Młotek doradca zawodowy MCIZ OHP Legnica

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron