Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

5 korzyści z EURES. Sprawdź, jak mogą ci pomóc Europejskiej Służby Zatrudnienia

2022-12-28

Europejskie Służby Zatrudnienia EURES to sieć wspierająca przepływ pracowników między krajami Europy. Dzięki niej możesz znaleźć pracę w państwach UE i EFTA, rozpocząć swoją zagraniczną karierę i nabyć nowe umiejętności.

Jakie są najważniejsze korzyści z szukania pracy w ramach EURES? Sprawdź.

 

Bezpłatne pośrednictwo

Usługi sieci EURES są skierowane do poszukujących pracy oraz zainteresowanych wyjazdem do innego państwa członkowskiego w celach podjęcia pracy oraz do pracodawców, którzy chcą prowadzić rekrutację pracowników z innego państwa członkowskiego UE lub EFTA. Są to usługi ogólnodostępne i co ważne – dla bezrobotnych i poszukujących pracy są bezpłatne.

 

Bezpieczeństwo

Jeśli zdecydujesz się na znalezienie oferty pracy za granicą w ramach sieci EURES, możesz mieć pewność, że taka oferta nie narazi cię na niebezpieczeństwo lub oszustwo. Udostępniane w ramach EURES oferty są bowiem sprawdzone przez zagranicznych doradców EURES oraz uzgodnione z pracodawcą w zakresie treści oferty i sposobu rekrutacji. Nie musisz też obawiać się bariery językowej, ponieważ oferty przetłumaczone są na język polski.

 

Informacje o warunkach życia i pracy

Sieć EURES nie tylko świadczy usługi w zakresie unijnego pośrednictwa pracy. Istotną częścią działalności EURES jest informowanie zainteresowanych w zakresie warunków życia i pracy w krajach EU i EFTA. Oznacza to, że na stronach EURES, a także bezpośrednio u pośredników (np. w urzędach pracy lub w Ochotniczych Hufcach Pracy) uzyskach szczegółowe informacje na temat tego, jak żyje się w danych kraju, jakie są warunki i zasady pracy. To ułatwia poznanie nowego kraju jeszcze przed wyjazdem.

 

Europass

Jeśli planujesz, szukać pracy lub zdobywać doświadczenia za granicą – koniecznie zainteresuj się dokumentami Europass. Zapewniają one obywatelom państw UE lub EFTA równe szanse w przedstawieniu kwalifikacji i doświadczenia zawodowego na poziomie europejskim. Europass obejmuje zbiór pięciu dokumentów, które pozwalają zaprezentować umiejętności i kwalifikacje w sposób jasny i zrozumiały w całej Europie.

 

Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz na stronie Eures w zakładce dotyczącej Europass CV.

 

Nowe umiejętności

Życie i praca za granicą pozwoli nie tylko na zdobycie doświadczenia zawodowego i zarobienie pieniędzy, ale nauczy także większej samodzielności i zaradności życiowej. Dodatkowo możesz zwiększyć swoją niezależność, wzmocnić pewność siebie oraz poznać zupełnie nową kulturę. Jedną z ważniejszych zalet jest też doskonalenie języka obcego.

 

Jeśli zastanawiasz się nad podjęciem pracy za granicą, z pewnością warto rozważyć pośrednictwo sieci EURES.

 

Zainteresował cię ten temat? Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie EURES.

 

Autor: Joanna Buharewicz

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron