Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Aktywne ferie w giżyckim OHP

Ferie zimowe to czas, w którym młodzi ludzie mogą naładować swoje „akumulatory”. Jednak dla niektórych to czas zwyczajnej nudy.

Mając to na uwadze, pracownicy OHP z Giżycka (Warmińsko-Mazurska WK) przygotowali swoim podopiecznym ciekawe propozycje na kreatywne i aktywne spędzenie wolnego czasu.

W feryjnym kalendarzu nie zabrakło więc wspólnych zajęć sportowo-rekreacyjnych, wyjścia na kręgle, zwiedzania najciekawszych miejsc Giżycka. Młodzież wzięła też udział w zajęciach poprowadzonych przez ratownika giżyckiego MOPR, który opowiedział o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas ferii zimowych. Uczestnicy poznali praktyczne zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, sprzęt ratowniczy oraz metody resuscytacji.

Był też czas na wykazanie się artystycznymi umiejętnościami. Młodzież wzięła udział w warsztatach ceramicznych. Była to nie tylko forma kreatywnego relaksu, ale też okazja do odkrycia nieznanych wcześniej talentów.

Zimowy wypoczynek został zorganizowany pn. ” Kalejdoskop wrażeń”. Ich tych wrażeń w opinii uczestników było całkiem sporo.

 

Autor tekstu: Magdalena Łępicka – Komendant Hufca Pracy w Giżycku

Autor zdjęcia: Elżbieta Jabłońska - st. wychowawca Hufca Pracy w Giżycku

 

Zdjęcie nr 1: Uczestnicy OHP podczas warsztatów ceramicznych

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron