Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Aktywny Wypoczynek z OHP 2022 - „Wakacje z Włóczykijem”

Jednostki Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Gdańsku - 11-3 Hufiec Pracy w Pruszczu Gdańskim, 11-4 Hufiec Pracy w Starogardzie Gdańskim oraz 11-7 Hufiec Pracy w Gdańsku – biorąc udział w cyklicznym wydarzeniu Komendy Głównej OHP, jakim jest Aktywny Wypoczynek z OHP, zabrały młodzież na wycieczkę w Sudety.

Tegoroczna edycja Aktywnego Wypoczynku z OHP 2022 - „Wakacje z Włóczykijem” odbyły się w lipcu br. Kadra 11-7 Hufca Pracy w Gdańsku zabrała uczestników trzech jednostek PWK OHP do Kompleksu Wypoczynkowego „Sudety” w Głuchołazach. Pierwszego dnia pobytu uczestnicy mieli okazję podążyć szlakiem pasma górskiego Sudet. Szlak „złotych górników” - prowadzi do miejsc dawnego górnictwa złota w Górach Opawskich. Dzisiaj w skład zachowanych śladów eksploatacji złota wchodzą: szyby, działki górnicze, hałdy nadkładu i przepłukanego urobku, relikty płuczek oraz sztolnie górnicze. Uczestnicy mieli okazję, aby samodzielnie wypłukać złoto, zwiedzić źródełko "Viktorii", w którego zakolach można znaleźć milimetrowej wielkości drobiny złota, zwiedzić Górny Staw, dawny pensjonat "Waldesruh", należący do hrabiego Franza Ballestrema, panoramę Gór Opawskich z jej najwyższym szczytem Kopą Biskupią, dolinę Sarniego Potoku, stacje Drogi Krzyżowej, szczyt Przedniej Kopy, wieżę widokową, Wiszące Skały, Kaplicę Św. Anny, promenadę nad Białą Głuchołaską, "Grotę Cygańskią" i żyjące w niej liczne gatunki nietoperzy. Wschodnia część pasma górskiego Sudet, to bardzo duża ilość szlaków turystycznych oraz pięknych widoków, na tle których młodzież chętnie wykonywała zdjęcia.

Uczestnicy Aktywnego Wypoczynku z OHP 2022, mieli okazję sprawdzić swoje możliwości podczas zawodów strzeleckich z łuku. Młodzież aktywnie korzystała z atrakcji, które Kadra OHP im przygotowała, był to między innymi: painball, kino plenerowe, gry plenerowe, zajęcia prowadzone na basenie, czy samodzielne wykonanie torby pamiątkowej. W ostatnim dniu wypoczynku młodzież zwiedziła Wrocław wraz z jednym z piękniejszych Ogrodów Zoologicznych w Polsce. Nie mogło zabraknąć ogniska z kiełbaskami.

 

Autor tekstu: Ewa Foss – wychowawca 11-7 HP Gdańsk

Autor zdjęć: Beata Zawodzińska, Ewa Banaś, Katarzyna Nowocińska – wychowawcy 11-7 HP Gdańsk

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron