Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Białystok: Młodzi Europejczycy w Polsce – zajęcia z młodzieżą z okazji 20-lecia Polski w UE!

Dnia 10.05.2024 r. uczestnicy Hufca Pracy w Białymstoku wzięli udział w ciekawym wydarzeniu edukacyjnym zorganizowanym z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej.

Podczas zajęć młodzież miała możliwość przypomnienia sobie podstawowych informacji na temat Unii Europejskiej, poznania programów, które są im dedykowane, tj. wolontariat, wolontariat w zakresie pomocy humanitarnej oraz projekty solidarnościowe. Podczas prowadzonych warsztatów uczestnicy poznali zasady działania Europejskiego Korpusu Solidarności Projekty Solidarnościowe. Zapoznała się także z projektem pt. „Łączymy pokolenia – wspólna zabawa i nauka wymiana doświadczeń” realizowanym przez uczestników Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie razem z wolontariuszkami ze Stowarzyszenia Bliżej Siebie Białystok – Eindhoven.
Zakończeniem zajęć były dwie ciekawe gry, tj. „10 sekund to twój czas” oraz „Flagi Unii Europejskiej”. Ponadto uczestnikom zapewniono słodki poczęstunek oraz ciekawe gadżety.
To wydarzenie nie tylko dostarczyło wiedzy na temat UE, ale także zainspirowało młodzież jako młodych obywateli do aktywnego zaangażowania się w życie dla społeczności.

 

Autor tekstu: Patrycja Szymanowska – specjalista ds. programów - stażysta
Autor zdjęć: Anna Balińska – specjalista ds. rozwoju zawodowego - stażysta


Zdjęcia nr 1-5: Młodzież podczas zajęć edukacyjnych

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron