Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Dzień gier planszowych w Polkowickim Hufcu

Ferie w naszym województwie rozpoczęły się na dobre. Spędzać je można na wiele sposobów. Oprócz zabaw na śniegu i świeżym powietrzu, świetnym sposobem są gry planszowe, które pobudzają wyobraźnię.

Celem jest poprawa sprawności intelektualnej, manualnej. Wspólne gry  pozwalają rozbudowywać sferę przeżyć. Rozwój wyobraźni  jest tu kluczowym aspektem. Dodatkowo wspólna zdrowa rywalizacja pozwala kształtować umiejętność współpracy i współdziałania w grupie. Przekazywanie pozytywnych zachowań , które są zgodne z normami społecznymi są rezultatem spotkań. Luźna atmosfera ze świadomością, że uczestnicy nie muszą za chwilę wracać na lekcje daje poczucie dużej swobody i lekkości. W trakcie rozgrywek, możemy usłyszeć o indywidulanych pasjach i zainteresowaniach młodzieży.

Wspólny dzień spędzony na grach HP PUZZLE wyzwolił w uczestnikach dużą  ilość uśmiechu, zabawy i relaksu. Gry planszowe to z pewnością przyjemne spędzenie czasu. To przy nich dajemy odpocząć naszym oczom od odbiornika telewizyjnego albo komputera jednocześnie pobudzając szare komórki do aktywnego działania. Czy mały, czy duży, to zabawa edukacyjna dla każdego.

Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy na kolejne spotkania.

 

Autorka tekstu: Barbara Mazur - wychowawca 1-23 HP Polkowice

Autorka zdjęć: Zdjęcia: Katarzyna Nowak - komendant 1-23 HP Polkowice

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron