Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Ferie w Białogardzie

Ferie już na półmetku, a w białogardzkim Hufcu Pracy wiele się dzieje. W ramach zagospodarowania czasu wolnego uczestnicy chętnie podejmują różne aktywności.

Każdego dnia w jednostce Hufca dyżuruje kadra wychowawcza, która udziela uczestnikom wsparcia w postaci zajęć wyrównawczych. Młodzież chętnie korzysta z pomocy w nauce z przedmiotów, z którymi sobie gorzej radzi.

Podejmowane są również kreatywne działania. Uczestnicy koła plastycznego „Akwarela” przygotowują kartki wielkanocne.

15 lutego młodzież z białogardzkiego Hufca Pracy wzięła udział w projekcji filmu edukacyjnego w Prywatnym Centrum Edukacyjnym „Szkoły Sukces” w Białogardzie. Seans został przygotowany przez gdańskie Lab Smart Planetarium. W mobilnym planetarium młodzież miała możliwość eksploracji najdalszych zakątków wszechświata. Następnie uczestnicy wzięli udział w zajęciach z fizyki, podczas których dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat elektrostatyki.

Realizując inicjatywę Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności Młodzieży OHP – „Czwartek słodki, nie tylko tłusty" wychowankowie spotkali się w biurze Hufca z okazji Tłustego czwartku, żeby spróbować domowych wypieków: pączków i faworków. Nie były to jednak słodkości przygotowane w tradycyjny sposób, czyli smażone w głębokim tłuszczu, ale upieczone w piekarniku bez dodatku cukru.

Podczas spotkania nie zabrakło zabawy i śmiechu. Uczestnicy wraz kadrą wychowawczą zagrali w znaną i popularną grę „Kalambury”, która była nie lada wyzwaniem dla umysłów. Satysfakcja i radość z odgadnięcia haseł była ogromna.

Mamy nadzieję, że kolejny tydzień ferii będzie dla uczestników równie atrakcyjny i ciekawy.

 

Autorka tekstu i zdjęć: Anna Markowska – wychowawczyni 16-13 HP Białogard

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron