Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Ferie z OHP w Młodzieżowym Centrum Kariery w Głogowie

Ferie zimowe są bardzo dobrym czasem nad zastanowieniem się nad własną przyszłością zawodową, jak również młodzi ludzie zaczynają rozglądać się za pracą krótkoterminową.

 

Pośrednik pracy z MCK w Głogowie przyjmuje propozycje pracy od pracodawców oraz zgłoszenia od młodzieży chętnej do pracy. Wystarczy skontaktować się z pośrednikiem pracy mailowo lub telefonicznie, aby uzyskać wszelkie informacje.

Ponadto w dniu 19 stycznia 2024 zostały przeprowadzone indywidualne konsultacje dla młodych osób poszukujących pracy. Tematyka spotkania obejmowała pozyskanie ofert pracy krótkoterminowej, zapoznanie się z warunkami bezpiecznej pracy, wspomaganie drogi do edukacji, zawodu i kariery. Celem spotkania było nabycie wiedzy i umiejętności poruszania się po rynku pracy. Ferie to taki szczególny okres, kiedy młodzież nie ma obowiązków szkolnych i może wykorzystać wolny czas na zdobycie swojego pierwszego doświadczenia zawodowego.

Młodzi ludzie podejmując swoje pierwsze zatrudnienie narażeni są na wiele niebezpieczeństw. Pośrednik pracy starał się przybliżyć informacje o warunkach bezpiecznego zatrudnienia, a także o prawach i obowiązkach młodego pracownika, jak również dostarczył informacji na temat ofert pracy krótkoterminowych dla młodzieży uczącej się oraz jak poruszać się po rynku pracy. Spotkanie również umożliwiło zdobycie informacji związanych między innymi z głogowskim rynkiem pracy.

 

Autor tekstu: Monika Szwed-Zyśk – pośrednik pracy MCK Głogów

Autor zdjęć: Kinga Biedal- doradca zawodowy MCK Głogów

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron