Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

"Ferie z OHP” we Wrocławiu rozpoczęte.

Ferie zimowe to czas w którym szczególnie musimy zwrócić uwagę na bezpieczne zachowania, gdyż czas ten spędzamy bardzo różnorodnie. Uczestnicy Hufca Pracy 1-47 we Wrocławiu podczas omawiania propozycji zajęć wypoczynku zimowego, wykonali gazetkę tematyczną pt. „Bezpieczne ferie 2022”, jednocześnie zapoznając się z zasadami bezpiecznych zachowań podczas ferii.

Zasady te przypominane są  także podczas  zajęć organizowanych  w ramach przedsięwzięcia  „Ferie z OHP” .  

Ferie to nie tylko czas relaksu, ale także czas, który można poświęcić komuś innemu.
Dlatego uczestnicy  podczas ferii odwiedzili  schronisko zwierząt w Oławie, podczas którego  przypomnieli sobie o bezpiecznych zachowaniach w miejscu publicznym i zasady zachowania się w związku z pandemią COVID-19. Dzięki temu odwiedziny w schronisku i spotkanie z czworonogimi przyjaciółmi przebiegało w radosnym i bezpiecznym klimacie.
Uczestnicy przekazali do schroniska zgromadzoną wcześniej karmę, a czas spędzony ze zwierzętami, to czas w którym każdy mógł zostawić cząstkę siebie przebywającym w schronisku zwierzętom, które przede wszystkim potrzebują ludzkiej miłości i życzliwości.
Podczas odwiedzin w schronisku uczestnicy uświadomili sobie, że posiadanie zwierzaka to decyzja, która musi być przemyślana, a okazywanie miłości zwierzakom może odbywać się na wiele sposobów. Chociażby poprzez odwiedzanie zwierząt w schronisku i wspieranie ich poprzez przekazywanie darów z jakimi młodzież hufca przyszła do schroniska. Za wsparcie okazane zwierzakom uczestnicy usłyszeli słowa podziękowania od pracowników schroniska. 

Uczestnikom życzymy dalszych udanych ferii i zapraszamy do udziału w zaplanowanych przez Hufiec przedsięwzięciach.

 

Autor tekstu: Małgorzata Podgórska Komendant 1-47 HP Wrocław

Autor zdjęć: Ryszard Gos Wychowawca 1-47 HP Wrocław

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron