Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Gdzie szukać wartościowych kursów doskonalenia zawodowego?

2022-04-04

„Człowiek uczy się przez całe życie”. Ta znana prawda dotyczy wielu dziedzin, w tym kształcenia zawodowego. Nie jest ważne, czy dopiero uczymy się wybranego zawodu czy jesteśmy już pracownikami – specjalistyczne szkolenia zawodowe są niezwykle ważne.

Dlaczego warto się dokształcać? Każda branża rozwija się, unowocześnia, zmieniają się przepisy, technologie czy produkty. Dobry fachowiec jest na bieżąco ze wszystkimi nowinkami oraz stara się być coraz lepszy w swojej dziedzinie.

 

Gdzie jednak szukać wartościowych kursów i szkoleń? W tym artykule zostały zebrane źródła, które pozwolą wam bez problemu znaleźć interesujące was szkolenie czy kurs.

 

1. Kwalifikacjezawodowe.info (Grupa edubaza)

Jest to bank szkół prywatnych, w którym można znaleźć szkoły policealne oraz kursy dające uprawnienia do wykonywania różnych zawodów. Mapa zawodów podzielona jest na województwa, co ułatwia wyszukanie interesującej nas szkoły.

Strona: https://kursy-zawodowe.kwalifikacjezawodowe.info/

 

2. Serwis eventis.pl

W tym serwisie znajdziemy informacje o szkoleniach, konferencjach, kongresach, warsztatach, seminariach i kursach zawodowych, które odbywają się w całej Polsce. W serwisie umieszczane są płatne i bezpłatne szkolenia, wiele z nich odbywa się w formie online.

Strona: https://eventis.pl/

 

3. Urzędy pracy

Jeśli jesteś osobą bezrobotną, np. tuż po szkole, możesz skorzystać ze szkoleń i kursów organizowanych przez Urząd Pracy. Jest to instytucja, która działa w każdym powiecie i jest miejscem, w którym wykwalifikowani specjaliści nie tylko pomogą ci znaleźć pracę, ale również podnieść kwalifikacje zawodowe.

Informacji o planie szkoleń szukaj na stronie internetowej swojego Urzędu Pracy lub zapytaj doradcę zawodowego urzędu. Dodatkowo, na stronie:

https://oferty.praca.gov.pl/portal/index.cbop#/listaWydarzen

możesz zapoznać się z planowanymi wydarzeniami, targami i szkoleniami organizowanymi przez Urzędu Pracy.

 

4. Centra Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (CKZiU)

Są to instytucje, które w swoich zadaniach wpisane mają kształcenie ustawiczne, czyli trawające właśnie przez całe życie. Kształcą dorosłych chcących uzupełnić wykształcenie, zdobyć zawód lub podnieść swoje kwalifikacje. CKZiU najczęściej mieszczą się w miastach powiatowych, dlatego szukając kursu, sprawdź, czy centrum znajduje się w twoim powiecie i zapoznaj się z jego ofertą.

 

Najważniejsza w szukaniu kursów i szkoleń zawodowych jest motywacja. Internet jest pełen ciekawych ofert zarówno darmowych, jak i płatnych.

 

Pamiętaj, że uczestnik Ochotniczych Hufców Pracy może skorzystać z wielu kursów organizowanych przez jednostki OHP.
Informacji o kursach szukaj u doradców zawodowych, pośredników pracy i specjalistów ds. rozwoju zawodowego z Młodzieżowych Centrów Kariery i Centrów Edukacji i Pracy Młodzieży. Pracują tam osoby, którym zależy na ułatwianiu młodym ludziom wejścia na rynek pracy.

 

Ukończenie dodatkowych kursów i szkoleń zawodowych wzmacnia twoją pozycję na rynku pracy oraz pokazuje, że jesteś ambitnym, wartościowym pracownikiem.

 

Autor: Aleksandra Baranowska, Pedagog z OSiW w Chraplewie


Widok zawartości stron Widok zawartości stron